TJ SB Světlá nad Sázavou - FK Kolín

Páteční podvečer byl v naší herně velmi rušný. Zatímco se na stolech 3 a 4 odehrával souboj našich dvou zástupců v soutěži RP I., na stolech 1 a 2 proběhlo utkání 1. kola republikového (druhého) stupně Českého poháru, ve kterém jsme měli právo startovat díky vítězství v krajském stupni Českého poháru v uplynulé sezóně. Pro světelský stolní tenis byl tento zápas svátkem a přivedl k nám do herny pravděpodobně nejkvalitnější stolní tenis, který se u nás kdy hrál. A naše příznivce určitě velmi potěšilo, že k tomuto zážitku přispěli velkým dílem i naši hráči.

Družstvo FK Kolín přijelo v nejsilnější možné sestavě, konkrétně tedy Radim Hořejší, Stanislav Dolejší a Jaroslav Pilner. V této sestavě (doplněné ještě o čtvrtého hráče) skončil FK Kolín v uplynulé sezóně na celkovém druhém místě ve III. lize, skupině C.

Naši hráči se na tento zápas pečlivě připravovali a pilně trénovali. Nastoupili bratři Ladislav a Radek Vosykové doplněni Josefem Břízou ml.

Utkání přineslo spoustu vynikajících výměn, které byly vždy odměněny od přihlížejících diváků a spoluhráčů bouřlivým potleskem. Vynikající výkon podal zejména Ladislav Vosyka, který nejdříve v pěti setech porazil hostující jedničku Hořejšího a vzápětí poté i dvojku Dolejšího, na kterého mu stačily sety pouze čtyři. Když byl tak po pěti odehraných zápasech stav utkání 2:3, věřili domácí v dramatickou koncovku a při troše štěstí i v celkový úspěch. A právě v těchto chvílích se projevila větší vyhranost soupeře a jeho větší zkušenosti. Hosté zabrali a po dvou vítězstvích Pilnera nad oběma bratry Vosykovými a čtyřsetové porážce Břízy od Hořejšího, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. V posledním zápase Radek Vosyka vítězstvím 3:2 nad Hořejším upravil výsledek již jen kosmeticky. Na celkovém vítězství družstva FK Kolín se nic změnit nemohlo a tak nám nezbývá než soupeři poděkovat za vynikající a férovou hru a popřát mu hodně úspěchů v dalších kolech soutěže Český pohár.

Výsledek: TJ SB Světlá nad Sázavou - FK Kolín  -  3 : 7

Úspěšnost: Ladislav Vosyka - 2/1; Radek Vosyka - 1/2,5; Josef Bříza ml. - 0/3,5.

Úvodní foto (zleva): Radim Hořejší, Stanislav Dolejší, Jaroslav Pilner, Radek Vosyka, Josef Bříza, Ladislav Vosyka