Zhodnocení regionálních soutěží 2013/2014

V neděli 16.3.2014 byly ukončeny soutěže Regionálního přeboru I. a II. třídy, ve kterých startovaly i čtyři týmy světelského oddílu. Družstva „C“ a „D“ v soutěži RP I., družstva „E“ a „F“ pak v RP II. A jak si vedly?

Družstvo „C“, které bylo tím nejlepším, co jsme do okresních soutěží mohli postavit a celou sezónu fungovala i jako zásobárna náhradníků do družstev startujících v krajských soutěžích, dosáhlo pěkného pátého místa. Na čtvrtý tým tabulky nakonec ztratilo pouhý jeden bod. Výkony hráčů základní sestavy, jmenovitě Honzy Kubíčka, Milana Krumla, Josefa Petra a Otty Bartoše byly vyrovnané po celou sezónu. Dosáhli osmi vítězství a dvou remíz. Osmkrát odešli poraženi. Nejlepším hráčem družstva byl Milan Kruml, který ukončil sezónu na šestém místě v hodnocení jednotlivců a dosáhl úspěšnosti 76,56%. Honza Kubíček zakončil na osmém místě s úspěšností 73,13%, Josef Petr na 22. místě s úspěšností 48,33% a Otta Bartoš na 35. místě s úspěšností 28,33%. V příští sezóně přejde Milan Kruml do základní sestavy družstva „B“, které bude hrát Krajský přebor II. třídy. Tým bude doplněn mladým Filipem Karlem a Martinem Karlem st. V této sestavě bychom mohli pomýšlet na výrazně lepší umístění.

Družstvo „D“ mělo v RP I. úplně jinou roli než výše uvedené „Céčko“. Jelikož jsme na začátku sezóny dostali možnost přihlásit toto družstvo do „nejvyššího okresu“, rozhodli jsme se, že tam dostanou šanci naši nejlepší žáci. V základní sestavě nastupovali dorostenec Daniel Vodička a dva velicí talenti našeho oddílu Filip Karel a Daniela Růžičková, věkem patřící do kategorie nejmladšího žactva. Tato trojice byla doplněna o zkušeného Jaroslava Růžičku. Do menší části zápasů zasáhli i mladší žáci Tomáš Tecl a Martin Karel ml., starší žák Michal Šimon a dorostenka Iva Vondrová. Podle úrovně výkonnosti ostatních oddílů jsme již od začátku soutěže věděli, že naši mladí ukončí sezónu pravděpodobně na posledním místě tabulky a spadnou do nižší soutěže. Nicméně cílem pro ně bylo odehrát co nejvíc zápasů a získat tolik důležité zkušenosti. Jedničkou týmu se nakonec stal letos desetiletý Filip Karel, který zakončil soutěž na 25. místě v hodnocení jednotlivců a dosáhl úspěšnosti 41,67%. Jaroslav Růžička zakončil na 28. místě s úspěšností 38,18%, Daniel Vodička na 38. místě s úspěšností 17,50% a Daniela Růžičková na 39. místě s úspěšností 7,14%. Velmi slušných úspěchů dosáhl i Tomáš Tecl, který díky menšímu počtu odehraných zápasů není sice zařazen v hodnocení jednotlivců, ale úspěšnost jeho zápasů byla 22,22%. „Déčko“ bude v příští sezóně nastupovat v soutěži RP II. a jeho sestava bude změněna v závislosti na celkovém žebříčku jednotlivců všech hráčů havlíčkobrodského okresu.

Družstvo „E“, které nastupuje v ustálené sestavě již mnoho let, bojovalo tradičně o čelní umístění v soutěži RP II. Opět dosáhli na svůj velmi dobrý standard a obsadili celkové třetí místo z jedenáctičlenné tabulky. Z dvaceti odehraných zápasů dosáhli čtrnácti vítězství, jedné remízy a pětkrát odešli poraženi. Jedničkou týmu se stal Ladislav Zatočil, který zakončil na třetím místě v hodnocení jednotlivců s úspěšností 92,50% vyhraných zápasů. Stanislav Spilka skončil na osmém místě s úspěšností 80,56%, Jiří Janáček na 11. místě s úspěšností 73,13%, Stanislav Janáček na 23. místě s úspěšností 53,95% a Milan Maršík na 25. místě s úspěšností 51,92%. Do příští sezóny bude tato sestava rozšířena o Ottu Bartoše, který letos nastupoval „o soutěž výš“ a jistě bude velkým přínosem. Družstvo „E“ by se určitě mohlo v příštím ročníku pokusit o vítězství v této výkonnostní třídě.

Družstvo „F“ je dalším družstvem, ve kterém dostávají příležitost naši žáci. Zároveň zde dáváme příležitost hráčům z kategorie dospělých, kteří však mají s aktivním ping-pongem pouze několikaleté zkušenosti, nemají dosud vysokou výkonnost, ale aktivní pohyb za zeleným stolem je jejich velkou vášní a zábavou. Jsou to zejména Dušan Porostovský a Jakub Doležal, které občas doplní Michal Bláha. Z našich žáků odehrál nejvíc zápasů Tomáš Tecl, potom Michal Šimon, Iva Vondrová, Martin Karel ml., Tomáš Dvořák, Jan Dvořák a Tereza Křivohlavá. Sezónu zakončili celkově na 10. místě. Z dvaceti zápasů dokázali zvítězit ve třech utkáních, v ostatních případech odešli poraženi. Nejlepším hráčem se stal Tomáš Tecl, který sezónu zakončil na 20. místě v hodnocení jednotlivců s úspěšností 55%. Dušan Porostovský skončil na 32. místě s úspěšností 39,24%, Jakub Doležal na 35. místě s úspěšností 34,67%. Ostatní nebyli díky menšímu počtu odehraných zápasů zařazeni do tabulky hodnocení jednotlivců. Jejich úspěšnost byla následující: Tomáš Dvořák – 31,58%, Martin Karel ml. – 26,32%, Michal Bláha – 14,29%, Michal Šimon – 12,50%, Iva Vondrová – 10%. I v příští sezóně bude toto družstvo využíváno pro získávání zkušeností našich začínajících hráčů a mládeže. Cílem bude získat další důležité zkušenosti a pokusit se přidat několik vítězství a odpoutat se ode dna tabulky.

Všem hráčům gratulujeme k dosaženým úspěchům a velmi jim děkujeme za reprezentaci našeho oddílu. Myslíme si, že nejcennějším vítězstvím všech hráčů však je, že si v dnešní hektické době najdou čas a stráví spoustu hodin aktivním pohybem s naším malým, ale velmi krásným sportem. Všem přejeme dobrý pink i do další sezóny.