Herna

Do konce sezony 2009/2010 jsme hráli v tělocvičně ZŠ Lánecká, kde bylo třeba stoly vždy postavit a složit při každém tréninku či zápase, což se negativně odráželo i na práci s mládeží.

V září 2010 jsme se díky investici města Světlá nad Sázavou přestěhovali do nových prostor, určených výhradně pro stolní tenis, ve sportovním centru v Pěšinkách. Zejména díky této nové herně a zářijovému Mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Ostravě, jež přispělo k popularizaci stolního tenisu v České republice, se nám podařilo významně rozšířit účast žáků na našich trénincích.

Rozměry, osvětlení a vybavení herny plně odpovídají požadavkům i pro pořádání ligových soutěží. Soutěže hrajeme na čtyřech natrvalo postavených stolech značky Stiga. Na trénincích používáme ještě pátý stůl, na kterém je instalován robot. Ten využíváme k intenzivnímu a efektivnímu tréninku našich žáků.

V srpnu a září 2014 jsme svépomocí do naší herny nově nainstalovali speciální podlahovou krytinu na stolní tenis značky JOOLA, která svými vlastnostmi chrání hráče proti nechtěnému uklouznutí a nadměrnému zatěžování pohybového ústrojí z důvodu přílišné tvrdosti předchozího povrchu. Za tuto akci patří opět velké poděkování Městu Světlá nad Sázavou, které tuto podlahu zainvestovalo.


Sportovní centrum Pěšinky

 

Herna stolního tenisu