Alice Brožová dvojnásobnou medailistkou

21.04.2015 13:23

O víkendu 18. – 19. dubna 2015 proběhly Krajské přebory mládeže jednotlivců. V sobotu se v havlíčkobrodské herně utkali dorostenci, v neděli pak v Humpolci mladší žáci. Krajské přebory mládeže jednotlivců jsou turnaje výběrové, na které je nominováno vždy jen osmnáct nejlepších chlapců z krajského žebříčku a dvěma chlapcům je udělena tzv. „divoká karta“ Komisí mládeže KSST. Děvčata mohou hrát bez jakýchkoli omezení. Kromě titulu Krajský přeborník se hraje též o nominace na Mistrovství České republiky. Na dorost byl z našeho oddílu nominován pouze Tomáš Tecl, který jediný jezdil na dorostenecké krajské bodovací turnaje. Na mladší žactvo jsme měli v nominaci čtyři chlapce.

Tomáš Tecl na dorostu zahájil ve skupině číslo jedna společně s největším favoritem a pozdějším vítězem turnaje Danielem Bártou (Jiskra HB), Petrem Kmochem (Jiskra Humpolec) a Dominikem Králem (SK Jihlava). Po třech porážkách skončil na čtvrtém místě, a jelikož se soutěž útěchy na přeborech naprosto nepochopitelně nehraje, s turnajem jednotlivců se tak rozloučil. Do turnaje čtyřher vytvořil dvojici se žďárským Sukupem, ale hned v prvním kole prohráli pětisetovou bitvu s humpoleckou dvojicí Krčil – Kohout. Jelikož na přebory nedorazila ani jedna dívka, turnaj smíšených čtyřher se nehrál vůbec. Tomáš tedy odjel z Havlíčkova Brodu bez jediného vítězství. Ale zkušenost to pro něj byla jistě dobrá, vždyť stále patří a příští soutěžní ročník ještě bude patřit do kategorie staršího žactva.

Na mladší žactvo jsme měli v nominaci Filipa Karla, Martina Karla ml., Petra Hájka a Petra Dvořáka. Filip má díky svému postavení na republikovém žebříčku nominaci na Mistrovství České republiky jistou a s přihlédnutím k materiálu, kterým se krajské přebory hrály, se účasti na nich vzdal. Martin se v týdnu před turnajem vyboural na kole a ošklivě si poranil nohu. Petr Dvořák svoji účast také z objektivních důvodů odvolal a tak do Humpolce odcestoval pouze Petr Hájek a Alice Brožová.

Petr ve skupině porazil pouze Jandu z Velké Bíteše, od Štěpána Sukupa (Žďár nad Sázavou), Jana Hajčiara (Humpolec) a Radima Konečného (Jiskra HB) byl poražen. Skončil tak na čtvrtém, tj. nepostupovém místě, a jelikož se útěcha opět nehrála, s turnajem jednotlivců se rozloučil. Do turnaje čtyřher ani smíšených čtyřher spoluhráče nenašel, bylo to z jeho strany vše.

Přeborů se zúčastnilo šest děvčat a tak si naše Alice zahrála pět utkání. Dívky se totiž utkaly v jedné skupině systémem každá s každou. Alice dokázala přehrát žďárské Kadlecovou, Horovou a Holcovou. S jejich oddílovou spoluhráčkou Janáčkovou prohrála. V utkání o celkové druhé místo se Stejskalovou z Velké Bíteše svedla pětisetovou bitvu, bohužel se šťastným koncem pro soupeřku. I tak je třetí místo, pohár, diplom a pozice druhé náhradnice na MČR vynikajícím výsledkem pro naši hráčku.

To však nebylo z její strany ještě všechno. Do turnaje smíšených čtyřher nastoupila po boku nejlepšího hráče této kategorie v našem kraji Šimona Jadrného (SK Jihlava) a společně vybojovali titul Krajských přeborníků pro rok 2015!

Alici a oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a zejména Alici velmi gratulujeme k dosaženým výsledkům.

—————

Zpět


Diskusní téma: Alice Brožová dvojnásobnou medailistkou

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.