Další krajský BTM mladšího žactva v Humpolci

25.11.2014 10:15

Ve sváteční pondělí 17. listopadu se do humpolecké sokolovny sjeli mladší žáci Kraje Vysočina, aby zde odehráli již čtvrtý krajský bodovací turnaj mladšího žactva (ročník 2002 a mladší) této sezóny Poháru Vysočiny mládeže. Do startovní listiny se zapsalo 36 chlapců a dvě dívky z deseti oddílů. Světlou reprezentovala čtveřice Martin Karel ml., Petr Hájek, Alice Brožová a Petr Dvořák.

Martin vstupoval do turnaje jako nasazená trojka a až do semifinále toto svoje žebříčkové postavení potvrzoval. Suverénně zvítězil v pětičlenné kvalifikační skupině a postoupil do hlavní soutěže. V prvním kole přehrál 3:1 domácího věkem ještě nejmladšího žáka Františka Ocha. Ve čtvrtfinále svedl urputnou bitvu s brtnickým Matějem Vrzalem, ve které Martin zvítězil až v pátém setu na výhody. V semifinále ho však zastavil jasně nejlepší mladší žák kraje Vysočina, nasazená turnajová jednička a zároveň osmý hráč republikového žebříčku této kategorie, Šimon Jadrný z Jihlavy. Martin mu dokázal vzdorovat pouze ve třetím setu, který prohrál až v koncovce 13:15. Bohužel utkání o třetí místo proti domácímu Eriku Topičovi Martinovi nevyšlo vůbec a po porážce 0:3 nakonec obsadil neoblíbené čtvrté místo.

Petr Hájek, který do turnaje vstupoval jako nasazená sedmička, svoje zápasy v pětičlenné kvalifikační skupině nezvládl. Po porážkách 2:3 od Jana Roučy z Polné a 0:3 od Matěje Vrzala z Brtnice na něj zbyla třetí, tj. nepostupová příčka. Další boje tak svedl v soutěži útěchy. Po dvou hladkých vítězstvích jej v semifinále zastavila žďárská nejmladší žákyně Lucie Janáčková a po prohře 0:3 na sety se se soutěží rozloučil. Obsadil 3. – 4. místo v útěše, celkově tedy 19. – 20. místo.

Petr Dvořák, který byl do kvalifikační skupiny nasazený jako dvojka, své zápasy proti žebříčkově hůře postaveným hráčům zvládl bez zaváhání. Žďárského Romana Večeřu i Tomáš Vincence z Humpolce porazil 3:0. S turnajovou šestkou domácím Jaroslavem Hájkem naopak 0:3 prohrál a tak do hlavní soutěže postupoval ze druhého místa. V prvním kole prohrál 1:3 s Topičem. Další zápasy odehrál v části o 9. – 16. místo. Po vítězství 3:2 nad domácím Patrikem Pazderkou a porážkách 1:3 od Jakuba Hitzgera (HB Ostrov) a 0:3 od dalšího domácího hráče Františka Ocha obsadil celkové pěkné dvanácté místo.

Alice měla jako nenasazená hráčka svoji úlohu v kvalifikační skupině velmi těžkou. Dokázala zvítězit 3:1 na sety nad Adamem Hitzgerem (HB Ostrov), ale na nasazené Topiče ani žďárského Jírka nevyzrála. Putovala tak do soutěže útěchy, která jí však nevyšla vůbec. První kolo měla díky jednomu vítězství v kvalifikaci volné. Ve druhém se utkala se žďárským Večeřou a na toto utkání bude chtít jistě rychle zapomenout. Úvodní dva sety zvládla s přehledem, ale pak se její hra zasekla. Další dva sety jasně prohrála. V pátém zabojovala a vypracovala si velmi slibný náskok 9:6, od postupu do dalšího kola ji tak dělily pouhé dva míčky. Poté však zkazila servis a úplně si přestala věřit. Přestala hrát a pouze čekala, zda soupeř zkazí či nikoli. A jelikož soupeř zkazil pouze jeden míček, prohrála 10:12 a se soutěží se rozloučila. Obsadila 9. – 16. místo v útěše, celkově tedy 25. – 32. místo.

A tak jediné medailové umístění pro náš oddíl na tomto turnaji vybojoval Martin v turnaji čtyřher. Se svým tradičním partnerem Janem Jírkem ze Žďáru nad Sázavou prošli hladce až do semifinále, kde narazili na nasazený pár číslo dva, domácí dvojici Jaroslav Hájek – Erik Topič. Utkání to bylo parádní a plné zvratů. Martin s Janem v závěru prokázali větší trpělivost a bojovnost a zvítězili 20:18 v rozhodujícím pátém setu. Ve finále však na nasazené jedničky Jadrného se Sukupem (Jihlava – Žďár) již nestačili. Vybojovali tak výbornou stříbrnou příčku.

Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a gratulujeme jim k dosaženým umístěním. A přejeme jim hodně chuti do dalšího tréninku a do dalšího turnaje třeba i kapku víc štěstí.

úvodní foto: nástup hráčů při zahájení turnaje

—————

Zpět


Diskusní téma: Další krajský BTM mladšího žactva v Humpolci

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.