Daniela Růžičková a Filip Karel na MČR staršího žactva

26.04.2016 11:36

V sobotu 16. dubna 2016 se v Mostě konalo Mistrovství České republiky staršího žactva. Za Kraj Vysočina byli nominováni i naši dva nejlepší mladí hráči Daniela Růžičková a Filip Karel. Nastoupili do soutěže jednotlivců, Daniela s Kateřinou Hnátkovou ze Vsetína a Filip s Adamem Štalzerem z Frýdlantu nad Ostravicí do turnajů čtyřher a společně pak do turnaje smíšených čtyřher.

Všechny soutěže se na MČR hrají vyřazovacím způsobem. Chlapci nominovaní z jednotlivých krajů hrají úvodní dvě kola na tři vítězné sety (dívky jedno kolo) o postup do finálové části pro 32 hráčů. Ve třetím, resp. druhém kole se k nim připojí 24 nasazených hráčů z republikového žebříčku a zápasy se hrají již na čtyři vítězné.

Daniela se v prvním kole utkala s Evou Pokornou (KST ZŠ Vyšší Brod) a po prvních dvou setech to s ní nevypadalo vůbec dobře. Až ve třetím setu začala dodržovat stanovenou taktiku, hrála chytře a utkání otočila. Ve druhém kole ji čekala nasazená čtyřka Niamh Štricová (STC Slaný). Daniela prohrála 1:4, ale kromě prvního a posledního setu dokázala s favoritkou držet krok. Další zápas sehrála v tzv. útěše B, soutěži o 17. – 32. místo. Hned v prvním kole jí však los přisoudil v této části nejvýše nasazenou hráčku, turnajovou desítku Kláru Witoszovou (SKST Baník Havířov). Po porážce 0:3 se se soutěží rozloučila. Obsadila konečné dělené 25. – 32. místo.

Filip v prvním kole přehrál 3:1 Adama Závoru (TJ Union Plzeň) a ve druhém si se stejným výsledkem poradil s Adamem Končalem (Sokol Plzeň V.). Ve třetím však narazil na nasazenou dvojku, kadetského reprezentanta Tomáše Martinka (TJ Ostrava KST) a po výsledku 0:4 putoval do části o 17. – 32. místo. V této části soutěže vypadl ve druhém kole po porážce od Adama Štalzera (Frýdlant nad Ostravicí). Obsadil tedy dělené 21. – 24. místo.

Daniela s Kateřinou ve čtyřhře měly první kolo volné a ve druhém je vyřadila dvojice Záděrová – Stránská (Brno – Radim). Filip s Adamem v prvním kole přehráli 3:2 dvojici Záboj – Šikl (Kolín – Přerov), ale ve druhém vypadli po pětisetové bitvě s dvojicí Martinko – Rusnák (Ostrava – Havířov).

V soutěži smíšených čtyřher se Filip s Danielou nedostali přes první kolo. Dvojice Vaculík – Bačinová (Brno – Dobré) byla nad jejich síly.

Oba naši zástupci odehráli poměrně povedený turnaj. Jelikož zatím oba patří do kategorie mladšího žactva, je každý vyhraný zápas mezi kadety úspěchem. Zároveň si připsali pěkné body do republikového žebříčku a tyto se jim budou hodit v nadcházejícím ročníku.

 

úvodní foto: nástup hráčů a rozhodčích

—————

Zpět


Diskusní téma: Daniela Růžičková a Filip Karel na MČR staršího žactva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.