Daniela Růžičková bronzová na Satelitu v Havířově

24.08.2015 14:45

Ve středu 19. srpna se v herně havířovského SKST konal druhý turnaj soutěže družstev letošní série mezinárodních turnajů mládeže ve stolním tenisu Satellite Tour 2015. Z našeho oddílu do něho zasáhla mladší žákyně Daniela Růžičková, která nastoupila po boku starší žákyně Niamh Štricové a dorostenky Margarity Baltuschite (Bělorusko) za tým TTC Slaný.

Kvalifikace družstev se hraje skupinovým systémem po třech až čtyřech týmech s následnou hlavní soutěží a soutěží útěchy. V rámci jednoho utkání proti sobě do jednotlivých zápasů nastoupí vždy obě mladší žákyně, starší žákyně a dorostenky.

Turnaje děvčat se zúčastnilo celkem dvanáct týmů a družstvo Daniely nastoupilo ve třetí skupině proti týmům STK Košice, SKST Baník Havířov a ŠKST Ružomberok. Proti týmu z Košic neměla naše děvčata příliš velkou práci, ve všech utkáních neztratila ani set. S týmem ŠKST Ružomberok prohrála Daniela 1:3 s Alžbetou Kováčovou a Niamh 2:3 s Janou Terezkovou. Nifi měla toto utkání velmi dobře rozehrané, vedla již 2:1 na sety, ale bohužel nezvládla koncovky čtvrtého a pátého setu. Po výsledku 12:14 a 11:13 je prohrála. Děvčata z Ružomberoku však nenastoupila kompletní a chyběla jim dorostenka. Čestný a nakonec velmi důležitý bod jsme proto brali bez boje.

V utkání s domácím Havířovem Margarita prohrála 1:3 s českou juniorskou reprezentantkou Nikitou Petrovovou, ale zabraly obě mladší dívky. Nifi hladce přehrála Elišku Rozkydalovou (3:0) a poté Daniela získala velmi cenné vítězství nad dvojkou českého žebříčku mladších žákyň Klárou Witoszovou v poměru 3:1 (-7,7,7,9). Jelikož Havířov porazil 2:1 Ružomberok, o postupujících rozhodovalo počítání setů ze vzájemných utkání. Počet vyhraných a prohraných setů byl nejpříznivější pro naše děvčata a tak postupovala z prvního místa. Z druhého místa postoupilo družstvo domácích a černý Petr zbyl na děvčata ze Slovenska.

V prvním kole finálového pavouka čekalo na děvčata družstvo Niedersachsen (Německo). Daniela prohrála 1:3 s Julií Samirou Stranz, ale dva body nutné pro postup do semifinále děvčata přeci jen vybojovala. Nifi svedla pětisetovou bitvu s Finjou Hasters, kdy již otáčela z průběžného stavu 1:2 na sety. Margarita pak přehrála 3:0 Lotte Rosu. V semifinále se děvčata střetla s reprezentačním výběrem Slovenska. I zde Daniela podala vynikající výkon a připsala si na svoje konto další velmi cenné vítězství. Poměrem 3:1 na sety přehrála Renátu Lacenovou (9,9,-4,5). Nifi ani Margarita však proti svým soupeřkám nebodovaly, a tak se děvčata se soutěží rozloučila.

Nicméně bronzová medaile a pohár za třetí místo je krásnou odměnou za vynikající výkony, které děvčata podala. Všem moc gratulujeme a Nifi s Margaritou tímto děkujeme za pěknou spolupráci a krásný sportovní den. Zároveň děkujeme paní Pavle Elicerové, trenérce Nifi, která Daniele po celý turnaj pomáhala svými cennými radami.

 

úvodní foto (zleva): Niamh Štricová, Margarita Baltuschite, Daniela Růžičková, zdroj: Pavla Elicerová

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Daniela Růžičková bronzová na Satelitu v Havířově

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.