Daniela Růžičková na kontrolním turnaji mladšího žactva

21.04.2015 13:17

V neděli 12. dubna se v Hradci Králové uskutečnil kontrolní turnaj mladšího žactva. Turnaj je určený pro dvanáct nejlepších hráčů a hráček republikového žebříčku dané věkové kategorie. Daniela před tímto turnajem figurovala na třinácté pozici žebříčku a tak z pozice první náhradnice čekala, zda se některá z hráček před ní neodhlásí. Odhlásila se jednička Štricová a čtyřka Záděrová. Daniela tedy do turnaje vstupovala z pozice jedenácté hráčky.

Turnaj tohoto typu je hrán modelem dvou šestičlenných základních skupin, ze kterých první tři hráčky postupují do skupiny o 1. – 6. místo, ostatní dohrávají o konečné 7. – 12. místo. Zápasy ze základní skupiny si hráčky přenášejí do další fáze. Každá má tedy zajištěno osm náročných utkání s vynikajícími soupeřkami a díky tomu lze tento turnaj považovat za jeden z nejnáročnějších, kterých se mohou během sezóny na republikové úrovni zúčastnit.

Daniela se ve skupině B postupně utkala s Vašendovou (Sokol Kozlovice, 0:3), Cimrmanovou (Kladno, 3:0), Witoszovou (Havířov, 0:3), Stránskou (Viktorie Radim, 1:3) a Matoušovou (Hrádek, 1:3). Tyto výsledky jí přinesly páté místo v základní skupině a další boje tak odehrála ve skupině o 7. – 12. místo. Přenášela si jedno vítězství a jednu porážku. Zápasy v této skupině jí bohužel nevyšly a tak po dalších porážkách od Hnojské (Klatovy, 0:3), Bačinové (Dobré, 1:3) a Sommerové (Kotlářka Praha, 0:3) skončila celkově na jedenáctém místě.

Daniela na tomto turnaji nezklamala, v podstatě obhájila svoji pozici před turnajem. Byla to pro ni nová a velmi přínosná zkušenost. V příštím roce bude, po odchodu o rok starších soupeřek, figurovat na žebříčku na vyšších příčkách, se jistě dočkáme lepšího umístění i na tomto turnaji. 

—————

Zpět


Diskusní téma: Daniela Růžičková na kontrolním turnaji mladšího žactva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.