Daniela Růžičková ve Vlašimi

16.03.2015 20:41

V sobotu 14. 3. 2015 se ve Vlašimi uskutečnil poslední republikový bodovací turnaj mladšího žactva právě probíhající sezóny. Náš oddíl tentokrát reprezentovala pouze Daniela Růžičková. Filip Karel bohužel ve čtvrtek onemocněl a tak musel zůstat v posteli.

Daniela startovala mezi 57 děvčaty jako turnajová jedenáctka. Jelikož mezi děvčaty je na republikových turnajích nasazeno do skupin druhého stupně pouze osm nejlepších, začínala v kvalifikaci. V prvním kole měla volný los, ve druhém přehrála 3:1 Nykodýmovou z Nového Boru. V rozhodujícím utkání o postup do druhého stupně se utkala s Anežkou Blažkovou (TJ Lokomotiva Vršovice) a musela bojovat na plný počet setů. V pátém však rozhodla Daniely větší zkušenost, vyhrála jej 11:3 a oslavila postup mezi šestnáct nejlepších hráček turnaje.

Los jí však vůbec nešetřil. Přisoudil jí skupinu číslo jedna s nasazenou jedničkou Aničkou Stránskou (Viktorie Radim), turnajovou pětkou a pozdější překvapivou vítězkou celého turnaje Klárou Witoszovou (SKST Baník Havířov) a patnáctkou Šárkou Procházkovou (KST ZŠ Vyšší Brod). Daniele bohužel zápasy ve skupině nevyšly podle představ a prohrála se všemi soupeřkami. Obsadila tak celkové dělené třinácté místo.

Do turnaje čtyřher nastoupila opět po boku své tradiční spoluhráčky kladenské Liliany Plaché, se kterou na minulém republikovém „bodováku“ v Hostinném vybojovaly bronzové medaile. Turnaj jim tentokrát bohužel tak dobře nevyšel. V prvním kole jasně 3:0 přehrály dvojici ze Vsetína Krčmářová – Juráňová. Ve druhém kole však podlehly v koncovkách setů plzeňským Jarošová – Vyletová.

Daniela byla před tímto turnajem na pozici republikové třináctky. Dle výsledků ostatních hráček můžeme soudit, že se na jejím žebříčkovém postavení nic nezmění. Znamená to tedy, že si zajistila přímý postup na Mistrovství České republiky, které se bude hrát na konci května. A pokud se nic dramatického nezmění ani poté, bude Daniela v příští sezóně, po odchodu hráček ročníku 2002 do kategorie starších žákyň, začínat mezi mladšími na šestém místě republikového žebříčku. Na každém turnaji tak bude jednou z adeptek na medailová umístění. Přejeme jí hodně sil do tréninkového procesu a dobrý pink do dalších zápasů a turnajů.

úvodní foto: Daniela Růžičková (archiv)

—————

Zpět


Diskusní téma: Daniela Růžičková ve Vlašimi

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.