Dvě medailová umístění z krajských bodovacích turnajů mládeže

02.03.2015 12:56

O uplynulém víkendu 28. 2. – 1. 3. 2015 se konaly další krajské bodovací turnaje v rámci seriálu Poháru Vysočiny mládeže. V sobotu se ve Žďáru nad Sázavou utkali nejmladší žáci (ročník 2004 a mladší), v neděli pak v Polné starší žáci (ročník 2000 a mladší). Světelský oddíl reprezentovalo dohromady šest hráčů a získali jsme dvě medailová umístění.

 

Mezi 28 nejmladšími žáky se představili Daniel Ptáčník (r.2004) a Jakub Růžička (r.2007). Jakub byl do kvalifikační skupiny č. 1 nasazen jako dvojka. S prvním nasazeným hráčem celého turnaje Ochem (r.2004) z Humpolce prohrál 0:3. Proti Stehnovi (r.2006) z Přibyslavi a Nekužovi (r.2004) z domácího oddílu si již počínal lépe a oba zápasy 3:0 vyhrál. Postoupil tak mezi šestnáct nejlepších hráčů turnaje. Los rozhodčích jej však vůbec nešetřil a hned v prvním kole vyřazovací části mu do cesty postavil turnajovou dvojku Holuba (r.2004) z Jihlavy. Po porážce 0:3 svedl další boje v části o 9. – 16. místo. V těchto zápasech se mu výsledkově již příliš nedařilo a po sérii porážek 1:3 skončil na celkovém 16. místě. Vzhledem k jeho věku lze však turnaj hodnotit jako velmi povedený.

Daniel nastoupil v kvalifikační skupině číslo sedm jako nenasazený hráč. Hájka (r.2006) z Přibyslavi a Hlaváčka (r.2004) z domácího oddílu přehrál 3:0 a když si dokázal poradit i s nasazenou sedmičkou Jinkem (r.2007) z Ostrova HB, postoupil do finálové šestnáctky z prvního místa. V prvním kole však narazil na turnajovou šestku Schlaicherta (r.2005) z Jiskry HB a po porážce 0:3 putoval také do části o 9. – 16. místo. Ani jemu se v této fázi turnaje již tolik nedařilo a po dvou porážkách a jednom vítězství obsadil celkové 14. místo.

Oba chlapci nastoupili spolu ve dvojici do turnaje čtyřher. V prvním kole přehráli 3:0 dvojici Kadlec – Flekal (Žďár n.S. – Přibyslav), ale ve čtvrtfinále byli vyřazeni po výsledku 0:3 od nasazeného páru číslo jedna Och – Pazderka z Humpolce.

Oběma chlapcům děkujeme za pěknou reprezentaci našeho oddílu a gratulujeme jim k velmi dobrým umístěním.

 

V neděli se do Polné sjelo pouhých 24 hráčů. Světelský oddíl reprezentovali Tomáš Tecl (r.2001), Martin Karel (r.2002), Alice Brožová (r.2002) a Petr Dvořák (r.2003). Z první desítky hráčů nasazovacího žebříčku chybělo hned šest jmen. A tak Martin vstupoval do turnaje jako nasazená dvojka a Tomáš jako trojka. I Petr se z 25. místa žebříčku vešel mezi nasazenou šestnáctku.

Pouze Alice začínala svojí kvalifikační skupinu jako nenasazená a po dvou porážkách 0:3 od Pazdery (r.2001) z Jiskry HB a 1:3 od Stöhra (r.2002) z Polné putovala do soutěže útěchy. Ani tam se jí výsledkově vůbec nedařilo a po dalších třech porážkách zakončila turnaj na posledním místě. Herně to z její strany nebylo špatné a v některých fázích zápasů své soupeře přehrávala, nicméně v rozhodujících okamžicích nedokázala míček ve výměně podržet a zbytečně kazila. Doufejme, že příště se jí zápasy povedou lépe a konečně dokáže prodat, co umí a co předvádí na trénincích.

Petr po vítězství 3:1 nad Pokorným z Havlíčkova Brodu a porážce 0:3 od nasazené sedmičky Cetla z Jihlavy postoupil do finálové šestnáctky z druhého místa ve skupině. V prvním kole narazil na našeho Martina a po porážce 0:3 putoval do části o 9. – 16. místo. Tam po dvou porážkách 0:3 a vítězství 3:0 nad brtnickým Vrzalem zakončil na pěkném 14. místě. Petr se v poslední době herně velmi zlepšil a zejména vítězství nad o rok starším Vrzalem je velmi cenné. Gratulujeme.

Tomáš ve skupině velmi těžce obhájil post jedničky. V zápase s brodským Konečným dokázal vyrovnat ze stavu 0:2 na sety na 2:2, ale v rozhodujícím dějství si soupeře nechal utéct až na 2:9. Konečný však nedokázal utkání dotáhnout do vítězného konce, začal kazit a první mečbol si za stavu 10:9 vybojoval Tomáš. Bohužel ani on nedokázal utkání ukončit a skóre se pak přelévalo z jedné strany na druhou. Tím šťastnějším byl nakonec přeci jen Tomáš, který zvítězil 18:16. Do finálové šestnáctky tak postoupil z prvního místa. V prvním kole jasně přehrál 3:0 dalšího brodského hráče Trtíka a i ve čtvrtfinále uspěl poměrem 3:1 nad jihlavským Cetlem. V semifinále zahrál vynikající utkání proti turnajové jedničce Švihálkovi z Mikulovic, kdy se většina setů rozhodovala až na výhody. Nicméně prohrál 1:3. V zápase o třetí místo proti dalšímu hráči Mikulovic Navrkalovi však nepodal již tak dobrý výkon a prohrál 1:3. Obsadil tak neoblíbené 4. místo, k medaili chybělo opravdu málo.

Martin po bezproblémovém postupu z prvního místa ve skupině přehrál v prvním kole finálového pavouka 3:0 našeho Petra. Ve čtvrtfinále i v semifinále se však velmi zapotil a obě utkání vyhrál až na pět setů. Mezi osmi nejlepšími mu byl soupeřem brodský Konečný a v semifinále mikulovický Navrkal. Zejména semifinále bylo hodně vyrovnané a o vítězi rozhodlo posledních pár míčků. Za stavu 6:6 Martin zkazil dva lehké pinky a bylo vidět, že si přestal věřit. Taktický time-out však zafungoval, Martin se uklidnil a do dalších výměn šel opět naplno a na maximální riziko. Zvítězil 11:9 a postoupil tak do finále. Ve finále bohužel již tak dobrý výkon nepodal a Švihálkovi cestu za celkovým turnajovým vítězstvím ulehčil. Po prohře 0:3 bral tedy stříbrnou medaili. K tomuto umístění mu velmi gratulujeme.

Další medailové umístění vybojovali Tomáš s Martinem v turnaji čtyřher, když prohráli pouze ve finále proti dvojici z Mikulovic Švihálek – Navrkal. Za stavu 1:1 na sety prohospodařili naši hráči ve třetím setu tři setboly a set prohráli 11:13. I další set dotáhli do koncovky, ale znovu padli až na výhody. Obsadili tak stříbrnou příčku. Gratulujeme.

Zároveň všem díky za kvalitní reprezentaci našeho oddílu.

Seriál Poháru Vysočiny mládeže má teď zhruba měsíc pauzu. Dalším turnajem bude 28. března bodovací turnaj mladšího žactva (ročník 2002 a mladší) v Polné. Mezitím bude 22. března v Jihlavě odehrán Krajský přebor jednotlivců staršího žactva, kterého se též s nominovanými hráči zúčastníme.

úvodní foto: medailisté (zleva) - Martin Karel, Martin Švihálek, Petr Navrkal

—————

Zpět


Diskusní téma: Dvě medailová umístění z krajských bodovacích turnajů mládeže

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.