Filip Karel medailový v belgickém Spa

28.04.2016 11:41

Ve dnech 20 – 24. dubna 2016 proběhl v belgickém lázeňském městečku Spa turnaj ze série ITTF Junior Circuit – Belgium Junior & Cadet Open 2016. Součástí turnaje byly soutěže jednotlivců a družstev juniorů a kadetů. Vloženou částí turnaje byla i soutěž Hopes, turnaj nadějí ročníku 2004 a mladší.

A právě turnaj Hopes byl hlavním důvodem, proč jsme s Filipem do Belgie vyrazili. V autě s námi cestovali ještě Šimon Bělík, republiková jednička mezi mladšími žáky, společně se svým otcem. Vytvořili jsme soudržný tým, kluci si skvěle zahráli a užili jsme si spoustu srandy. Filip a Šimon nastoupili  v soutěži kadetů jednotlivců, společně pak v soutěži družstev kadetů a zároveň v již zmiňované soutěži jednotlivců Hopes.

V té se oba ze základních skupin probojovali do semifinále, kde se bohužel oba chlapci střetli spolu. Šimon Filipa porazil 3:0 na sety, ale průběh setů a celkově předvedená hra byla velmi vyrovnaná. Filip tedy bral pohár za třetí místo. Šimon nakonec skončil na druhém místě, ve finále jej 3:1 přehrál Payas JAIN (Indie). Pro oba chlapce bylo jistě pěkným zážitkem, když jim poháry na stupních vítězů předávala legenda nejen belgického, ale i světového stolního tenisu, účastník sedmi olympiád Jean-Michel Saive.

V kadetských soutěžích Filip sbíral zkušenosti. V zápasech proti belgickým, francouzským, španělským a holandským reprezentantům příliš šancí na úspěch neměl. V některých fázích zápasů však dokázal s o dva až tři roky staršími soupeři držet krok.

Celý turnaj byl pro nás velkou zkušeností, kterých není nikdy dost. Doufejme, že se v příští sezóně zase na nějaký turnaj této kategorie dostaneme. 

 

úvodní foto: vyhlášení výsledků
foto v textu (zleva): Filip Karel, Jean-Michel Saive, Šimon Bělík

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Filip Karel medailový v belgickém Spa

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.