Filip Karel Mistrem ČR ve čtyřhře

22.05.2016 22:35

O víkendu 21. – 22. května 2016 se v pražské sportovní hale na Jižním Městě konalo Mistrovství České republiky mladšího žactva pro rok 2016. Zúčastnili se jej také světelští Filip Karel a Daniela Růžičková. Díky osmému, resp. čtrnáctému místu na republikovém žebříčku byli nasazeni do třetího, resp. druhého kola soutěží jednotlivců.

Vynikajícího výsledku dosáhl Filip Karel, který po boku Šimona Bělíka (TJ Ostrava KST) vybojoval titul Mistra České republiky ze čtyřhry mladších žáků pro rok 2016. Z pozice nasazených jedniček ve finále jednoznačně přehráli poměrem 3:0 na sety nasazené dvojky Adama Štalzera (SK Frýdlant nad Ostravicí) s Rudolfem Slezákem (KST Zlín). Filip, jako čerstvý Mistr republiky, po zápase pro oficiální stránky České asociace stolního tenisu uvedl: „Se Šimonem hrajeme již dva roky a vyhovujeme si, jsme slušně sehraní. Nejtěžší pro nás byly poslední dva zápasy, ale jsem šťastný, že jsme je zvládli. Samozřejmě mě mrzelo včerejší vyřazení ze dvouhry, ale o to více jsem se soustředil na čtyřhru a vyplatilo se.“

Filip totiž již v sobotním programu klopýtl v osmifinále s republikovou osmnáctkou Janem Pachnerem (TJ Union Plzeň) a do bojů o medaile v jednotlivcích nezasáhl.

Druhé kolo mezi jednotlivci bylo pro Danielu bohužel prvním i posledním zápasem v hlavní soutěži jednotlivců. Patricie Segetová (Sokol Děhylov) byla nad její síly.

V útěše B, tj. soutěži pro hráčky na 17. – 32. místě si Daniela v prvním kole poradila s mladičkou Monikou Pařízkovou (SKST Liberec). Ve čtvrtfinále však nestačila na Evu Pokornou (KST ZŠ Vyšší Brod) a se soutěží jednotlivců se rozloučila.

Ve čtyřhře mladších žákyň měla Daniela, hrající po boku své letošní stálé partnerky Kateřiny Hnátkové (Sokol Vsetín), první kolo volné. Ve druhém si však děvčata překvapivě nedokázala poradit s hráčkami pardubické Tesly Lucií Neufingerovou a Anežkou Bayerovou a po porážce 1:3 na sety v této soutěži skončila.

K velmi pikantnímu souboji došlo v soutěži smíšených čtyřher. Filip s Danielou se hned v prvním kole střetli s druhou dvojicí z Vysočiny, Matějem Holubem (SK Jihlava) s Lucií Janáčkovou (TJ Žďár nad Sázavou). Favorizovaná dvojice ze Světlé sice první set celkem jednoznačně prohrála, ale postupně se dostala do tempa a další tři sety byly již v její režii. Ve druhém kole však již nestačili na pozdější finalisty Lindu Záděrovou (TTC MS Brno) s Radimem Morávkem (TJ Jiskra Strážnice).

Daniele i Filipovi děkujeme za reprezentaci našeho oddílu na této vrcholné mládežnické akci a Filipovi gratulujeme k prvnímu titulu Mistra České republiky v jeho kariéře. Pevně věříme, že v dalších letech přibydou další.

úvodní foto (zleva): Slezák, Štalzer, Filip Karel, Šimon Bělík, Skotnica, Sedláček, Květoň, Pešek