Filip Karel na Eurotalents Hopes Selection camp v Lucembursku

13.04.2016 14:37

Ve dnech 4. – 10. dubna se náš Filip Karel zúčastnil výběrového kempu ETTU (Evropská asociace stolního tenisu) Eurotalents Hopes Selection camp v Lucembursku. Za Českou republiku se kempu zúčastnili ještě Šimon Bělík (TJ Ostrava KST), Ondřej Květoň (TJ Domažlice), Barbora Březinová (SK Frýdlant nad Ostravicí) a Nela Hanáková (TJ Sokol Vsetín), trenér Pavel Steffek (trenér ČAST pro talentovanou mládež).

Celkem se kempu zúčastnilo 38 hráčů ze 14 zemí společně se 17 trenéry. Pod vedením hlavního trenéra Li Xiaodonga (Čína), šéfa kempu Martina Ostremanna (Lucembursko) a asistentů Feng Zhe (Čína), Gao Xiang (Čína), Shen Zhujun (Lucembursko) a Xia Cheng (Čína) absolvovali hráči náročný pětidenní program. S tréninkem vypomáhala i šestice čínských juniorských sparingů.

Pavel Steffek pro webové stránky ČAST uvedl:

„První den byl věnován rychlému turnaji pro rozdělení hráčů do tréninkových skupin dle výkonnosti hráčů. Hrálo se od stavu 5:5 na dva vítězné sety. Všichni naši chlapci pak trénovali ve skupině „A“, naopak obě dívky ve skupině „B“.

Tréninkové jednotky byly po všechny dny stejné. Dopolední program byl zaměřen na zdokonalování úderové techniky a práci nohou v hracím prostoru. Odpolední trénink byl zaměřen na podání a příjem, aktivní příjem podání, trénink podání samostatně a trénink se zásobníkem míčků. Vše probíhalo po celou dobu kempu za vysoké intenzity a nasazení všech hráčů. Musím naše hráče pochválit za příkladný přístup k tréninku.“

V sobotu se hrál turnaj ve skupinách A a B, i za účasti hráčů – sparingpartnerů z Číny, kteří byli podstatně starší.

Do závěrečného účtování se výsledky Číňanů nezapočítávaly. Filip nakonec obsadil skvělé páté místo. Celý turnaj vyhrál Šimon a vysloužil si tak nominaci na ITTF Hopes Week, který se uskuteční od 28. května do 4. června v katarském Dauhá. Gratulujeme!

zdroj:  www.ettu.org , www.ping-pong.cz a www.fltt.lu

 

úvodní foto: účastníci kempu

foto v textu: Filip Karel při nácviku servisu

foto v textu: Šimon Bělík na zásobníku u Li Xiaodonga (za ním Pavel Steffek)

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Filip Karel na Eurotalents Hopes Selection camp v Lucembursku

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.