Filip Karel na Eurotalents Pre-Selection Camp

25.08.2015 11:16

Jedenáctiletý Filip Karel (na úvodním foto první zleva) z našeho oddílu se v těchto dnech (20. - 27. srpna 2015) účatní v Luxembourgu soustředění Eurotalents Pre-Selection Camp. 

Kemp se koná pod hlavičkou Evropské unie stolního tenisu (ETTU), a to ve spolupráci s Luxembourg TTF a s Chinese TT College – Shanghai a již tradičně pod vedením Li Xiaodonga (bývalého trenéra čínské reprezentace žen a bývalého osobního trenéra Wang Liqina) a Martina Ostermanna (šéftrenéra mládeže Lucemburska) ve spolupráci s dalšími čínskými a lucemburskými trenéry.

V neděli 23. srpna měla též dorazit další úspěšná čínská hráčka nedávné minulosti Zhang Yining (několikanásobná olympijská vítězka a mistryně světa). Hlavním mottem kempu je proto „Učíme se od nejlepších“. Kempu se účastní celkem 19 hráčů z 10 zemí Evropy (13 chlapců a 6 dívek) a spolu s nimi šest čínských sparingpartnerů.

Kemp je určen pro hráče ročníků 2003 a 2004 a Česká asociace stolního tenisu na tuto akci nominovala hráče a hráčky ročníku 2004, a to: Ondřeje Květona (Jiskra Domažlice), Filipa Karla (TJ SB Světlá nad Sázavou), Barboru Březinovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) a Nelu Hanákovou (TJ Sokol Vsetín), kteří se kempu účastní pod vedením trenéra projektu HBO Martina Linerta.

„Kemp je pro naše mladé naděje velkým přínosem. Na dopoledním tréninku se hrají pravidelné kombinace bez podání s důrazem na techniku úderů a na závěr tréninku probíhá vždy krátká kondiční část. Odpolední trénink bývá zaměřen na kombinace s podáním, na nácvik podání a příjmu podání a závěr tréninku patří vždy zásobníkům míčů,“ říká trenér a vedoucí české výpravy v jedné osobě Martin Linert.

Naši hráči se ve středu po turnaji připojí ke zbytku výpravy do Štrasbourgu a budou pokračovat na turnaj Eurominichamps.

 

zdroj a foto: www.ping-pong.cz a Martin Linert

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Filip Karel na Eurotalents Pre-Selection Camp

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.