Filip Karel v Havířově opět medailový

12.10.2014 23:57

V neděli 12. 10. 2014 se v Havířově uskutečnil druhý republikový bodovací turnaj nejmladšího žactva (ročník 2004 a mladší) právě probíhající sezóny. Soutěže se zúčastnilo 44 žáků a velké želízko v ohni měl i náš oddíl. Při neúčasti republikové jedničky Bělíka z Ostravy vstupoval do turnaje světelský Filip Karel, hráč číslo tři republikového žebříčku, jako nasazená dvojka. A toto svoje nasazení beze zbytku potvrdil.

V základní skupině si beze ztráty setu poradil s Martinem Burešem (Jiskra Strážnice), Alexandrem Hlavsou (Ústí nad Orlicí) a Kryštofem Lorenčíkem (Chrudim). V hlavní soutěži měl první kolo volný los, ve druhém porazil 3:0 Lukáše Schustera (Hluk) a ve čtvrtfinále stejným výsledkem přehrál Martina Truněčka (Sokol Hradec Králové 2). Až v semifinále proti turnajové trojce Štěpánovi Waldhauserovi (Liberec) prohrál první set, ale utkání dokázal otočit a po výsledku 3:1 postoupil do finále. Ve finále se utkal s nasazenou jedničkou Ondřejem Květoněm (Sokol Pocinovice) a bylo to finále, jak má být. O vítězi rozhodl až pátý set, který Filip ztratil nejtěsnějším rozdílem 9:11. Stříbrná medaile je však vynikajícím úspěchem a nejlepším umístěním, které Filip zatím na republikové úrovni dosáhl.

Do soutěže čtyřher vytvořil Filip dvojici s republikovou jedenáctkou Pavlem Prázdným (Sokol Náklo). V prvním kole měli volný los, ve druhém přehráli 3:0 dvojici Sláčal (Nymburk) – Košťál (Havířov) a ve třetím stejným výsledkem duo Marek – Svoboda (oba Strážnice). V semifinále si poradili s párem Waldhauser (Liberec) – Pisár (Rakovník) a hořkost porážky poznali až ve finále. Proti nasazeným jedničkám Květoň (Pocinovice) – Skotnica (Frýdlant) neuhráli ani set. Filip s Pavlem spolu hráli čtyřhru poprvé a tak je druhé místo vynikajícím výsledkem. Filip přidal ke stříbrné z jednotlivců druhé stříbrné umístění ze čtyřher a ještě tím vylepšil celkový výsledek z tohoto náročného víkendu.

K oběma medailovým umístěním Filipovi velmi gratulujeme a přejeme hodně štěstí a radosti ze hry i do dalších turnajů.

 

Souběžně s turnajem nejmladších žáků se v ostravské herně konal i turnaj staršího žactva (ročník 2000 a mladší), do kterého zasáhla i světelská Daniela Růžičková (r.2003). Její pozice je však velmi těžká. Jako nenasazená hráčka začíná soutěž v kvalifikaci, kde se musí přes tři vyřazovací kola pokusit probojovat do hlavní soutěže. Do turnaje se prezentovalo celkem 50 hráček. Osm žebříčkově nejvýše postavených bylo nalosováno přímo do hlavní soutěže a o dalších osm míst bojovalo zbylých 42 hráček. Ty, které neuspěly, putovaly do soutěže útěchy.

V prvním kole kvalifikace Daniela přehrála o dva roky starší Sabinu Fronovou (Sokol Děhylov) 3:1 na sety, ale ve druhém kole stejným poměrem setů prohrála s turnajovou třináctkou Barborou Hnátkovou (Sokol Vsetín). Útěcha Daniele bohužel nevyšla vůbec a se soutěží se po porážce 0:3 na sety od Kláry Pazderové (r.2001) z Českých Budějovic rozloučila hned v prvním kole.

V soutěži čtyřher spolu se svojí spoluhráčkou Lilianou Plachou (TSM Kladno) přehrály v prvním kole dvojici Marešová (Domažlice) – Vašendová (Kozlovice Sokol) 3:2 na sety. Ve druhém kole jim však vystavily stopku Ševčíková (Hodonín) – Pytlíková (Vlašim) a tak se po porážce 0:3 na sety se soutěží rozloučily.

Daniele děkujeme za pěknou reprezentaci našeho oddílu a do dalších turnajů přejeme hodně štěstí a úspěchů.

Velké poděkování samozřejmě patří také naší trenérce paní Martině Hurníkové, bez které by Daniela s Filipem nebyli tam, kde jsou. Moc díky!!!

úvodní foto (zleva): Pavel Prázdný, Filip Karel, Ondřej Květoň, Martin Skotnica (zdroj: www.ping-pong.cz)

—————

Zpět


Diskusní téma: Filip Karel v Havířově opět medailový

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.