Filip Karel vybojoval v Blansku dvě stříbrné medaile

25.11.2014 23:07

O víkendu 22. – 23. listopadu 2014 se v Blansku a Hustopečích uskutečnily již třetí republikové bodovací turnaje mládeže všech věkových kategorií této sezóny. V sobotu se utkali mladší žáci a dorost, v neděli pak žáci nejmladší a starší.

V sobotu na mladším žactvu reprezentovali náš oddíl Daniela Růžičková a Filip Karel. V neděli se Filip zúčastnil turnaje nejmladšího žactva, Daniela hrála mezi staršími žákyněmi.

Pro sobotní turnaj mladšího žactva, kterého se zúčastnilo 107 chlapců a 52 děvčat, byl pro oba naše hráče cílem postup z kvalifikace do hlavní soutěže. Kvalifikace se hraje vyřazovacím způsobem na tři kola, kde jedna jediná porážka znamená stop a pád do soutěže útěchy. Filip i Daniela byli díky postavení na republikovém žebříčku do kvalifikace nasazeni. Oběma se podařilo nasazení obhájit a do hlavní soutěže mezi 32 chlapců, resp. 16 děvčat, postoupili. Ve skupinách se jim bohužel tentokrát nedařilo.

Filip ve skupině C potkal turnajovou trojku a pozdějšího celkového vítěze Radka Skálu (MS Brno), čtrnáctku Dana Janovského (Sokol Hradec Králové 2) a rozjetého kvalifikanta Jana Pachnera (Union Plzeň). Po třech porážkách skončil ve skupině na posledním místě a obsadil tak celkové dělené 25. místo.

Daniela v podstatě okopírovala průběh Filipovy skupiny. Prohrála také všechny tři zápasy a ve skupině skončila na posledním místě. Obsadila tak celkové dělené 13. místo. I ona měla skupinu velmi těžkou. Los jí přidělil turnajovou čtyřku a pozdější bronzovou Lindu Záděrovou (MS Brno), šestku Kláru Malíkovou (KST Hluk) a kvalifikantku Kláru Witoszovou (SKST Baník Havířov), která nakonec vybojovala stříbrnou medaili.

V turnaji čtyřher vypadla Daniela s Lilianou Plachou (TSM Kladno) hned v prvním kole. Filip společně s Ondřejem Květoněm prošli do třetího kola, kde vypadli s dvojicí Radek Skála – Patrik Hlucháň (oba MS Brno) smolně 11:9 v pátém setu.

V neděli mezi padesáti devíti nejmladšími žáky měl Filip úplně odlišnou roli. Jako turnajová dvojka suverénně prošel základní skupinou a bez ztráty setu došel až do semifinále. Tam sice první set s Tomášem Černohorským (TJ Sokol Vsetín) 11:13 prohrál, ale v dalších již dominoval (11:4, 11:8 a 11:6). Postoupil tak do finále, ve kterém si zopakoval souboj z minulého turnaje v Havířově proti Ondřejovi Květoňovi (TJ Sokol Pocinovice). Po vyrovnaném průběhu Filip prohrál v koncovkách setů 3:1 a obsadil tak celkovou stříbrnou příčku. Druhé stříbro přidal ze soutěže čtyřher, do které nastoupil opět s Pavlem Prázdným (TJ Sokol Náklo). Jejich finálový soupeř byl také stejný jako v Havířově, dvojice Ondřej Květoň – Martin Skotnica (Pocinovice – SK Frýdlant nad Oslavicí).

Daniela si v neděli opět vyzkoušela úroveň mezi staršími žákyněmi a její role byla na turnaji v Hustopečích velmi těžká. Do turnaje, do kterého se prezentovalo padesát hráček, vstupovala jako nenasazená a čekala ji tak velmi těžká kvalifikace. V úvodním kole bohužel potkala vlašimskou Kristýnu Pěnkavovou a po porážce 0:3 putovala do útěchy. Tam v prvním kole přehrála Helenu Vyletovou (TJ Sokol Plzeň V.), ale ve druhém nestačila na Anetu Kohlmanovou (SC Sparta Praha). Po porážce 2:3 na sety se se soutěží rozloučila. V turnaji čtyřher společně s Lilianou Plachou přehrály v prvním kole 3:2 Barboru Hnátkovou s Eliškou Cimrmanovou (TJ Sokol Vsetín – TSM Kladno). Ve druhém však narazily na nasazený pár číslo jedna Zdena Blašková – Michaela Viktorinová (TJ Libín 1906 Prachatice – KST Zlín) a jejich účinkování na tomto turnaji tak skončilo.

Oběma našim hráčům a jejich trenérce paní Martině Hurníkové děkujeme za výbornou reprezentaci našeho oddílu a gratulujeme jim k dosaženým výsledkům. Spoustu úspěchů jim přejeme i do dalších zápasů a turnajů.

zdroj foto: http://irto.rajce.idnes.cz/

—————

Zpět


Diskusní téma: Filip Karel vybojoval v Blansku dvě stříbrné medaile

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.