Filip Karel zanechal ve Francii velmi dobrý dojem

04.09.2016 18:54

Ve dnech 26. – 28. srpna 2016 se ve francouzském Schiltigheimu (předměstí Štrasbourgu) uskutečnil 12. ročník „neoficiálního mistrovství Evropy mladšího žactva“ Eurominichamps 2016.

Mezi desítkou českých reprezentantů ve čtyřech kategoriích (chlapci 2004, děvčata 2004, chlapci 2005 a děvčata 2005) nechyběl ani světelský Filip Karel (2004), který si atmosféru tohoto turnaje okusil již loni.

Česká výprava dorazila do Štrasbourgu již 18. srpna a mladí hráči a hráčky se zúčastnili ve sportovním centru regionu Alsaska přípravného kempu spolu s výpravami Francie, Belgie a Německa. Tréninkový kemp probíhal pod vedením francouzských trenérů z celostátního programu vyhledávání talentů Damiena Loiseau, Stéphane Huclieze, Guillaume Simonina a Jérome Richerta. Naše hráče doprovázeli Pavel Steffek, Martin Linert, Martin Pytlík a Janko Medvecký.

Samotný turnaj Eurominichamps má náročný kvalifikační klíč, kdy v kategorii chlapců byla kvalifikace hrána ve čtyřech stupních, vždy ve skupinách. První a druhý stupeň ve čtyřčlenných skupinách, kdy hráči na 1. – 3.místě postoupili do dalšího stupně a třetí a čtvrtý stupeň ve tříčlenných skupinách, kdy hráči na 1. a 2.místě postoupili do dalšího stupně. Z kvalifikace postupovalo do hlavní soutěže v každé kategorii 32 hráčů a hráček, kteří dále hráli progresivním k.o. systémem o konečné umístění. Ostatní hráči a hráčky byli postupně zařazováni do soutěže útěchy, která byla hrána též v několika stupních, kdy nejlepších osm hráčů a hráček dohrávalo též o konečné umístění.

Pátečním programem, kdy se hrál první a druhý stupeň kvalifikace prošel Filip poměrně suverénně. V sobotu ve třetím stupni narazil na rumunského Moldovana, se kterým se na mezinárodní scéně utkal již čtyřikrát a pokaždé odešel poražen. Nikoli však tentokrát. Po pětisetovém boji slavil Filip vítězství a postup do závěrečného stupně kvalifikace. Čímž překonal i svůj loňský výsledek, kdy třetí stupeň byl pro něho konečnou.

Ve čtvrtém stupni měl však velmi těžké soupeře. Francouze Poreta (vloni celkově 26.) a Portugalce Bessu, který minulý rok bral bronzovou medaili a následně vyhrál i turnaj Stiga Masters Minimes (evropská TOP12 hráčů do 11 let). Filip s oběma soupeři sehrál pětisetové bitvy se smolným koncem. V obou zápasech odešel poražen 9:11 v rozhodujícím pátém setu a putoval tak do útěchy.

V útěše navázal na výbornou hru z kvalifikace a postupně se pavoukem propracoval až do finále. O náročnosti turnaje Eurominichamps svědčí např. skutečnost, že anglický hráč LIU Jamie, který byl Evropskou asociací vyslán, jako jeden ze tří Evropanů, společně s českým Šimonem Bělíkem a Maďarem Erikem Huzsvárem, na jarní setkání světových talentů do Qataru, hrál nakonec také v útěše. Filip se s Jemiem potkal v semifinále a po výborném výkonu po výsledku 3:0 postoupil do finále. Na nejvyšší příčku však nedosáhl, s Francouzem DELEGLISE Matthieu prohrál, když mu nevyšly koncovky setů.

Obsadil tak v celoevropské konkurenci nejlepších hráčů velmi pěkné 34. místo a za druhé místo v útěše obdržel z rukou čtvrtého hráče právě uplynulé olympiády v Riu Vladimira Samsonova z Běloruska stříbrnou medaili.

Filip se převedl ve velmi dobrém světle, podal velmi pěkné výkony a i přes nepřízeň počasí, kdy jsme na hale naměřili horka téměř 40°C se 70% vlhkostí, obstál po celý turnaj bez zjevných problémů i fyzicky.

Filipovi, trenérům, spoluhráčům, rodičům a všem, kteří se podíleli na této akci děkujeme za pěkné zážitky a přejeme hodně štěstí do dalších bojů.

 

úvodní foto: Filip (první zleva) přebral stříbrnou medaili od Vladimira Samsonova (první zprava)
 

Zdroj: www.ping-pong.cz, www.eurominichamps.com

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Filip Karel zanechal ve Francii velmi dobrý dojem

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.