Krajský přebor starších žáků ve znamení bronzu

21.04.2015 13:08

V neděli 22. března 2015 se v jihlavské herně uskutečnil Krajský přebor mládeže jednotlivců kategorie staršího žactva. Do turnaje bylo nominováno 18 nejlepších hráčů dle krajského žebříčku a dvěma dalším byla udělena tzv. „divoká karta“ Komise mládeže. Děvčata hrála bez omezení. Z oddílu Světlé nad Sázavou byli nominováni Martin Karel ml. a Tomáš Tecl. Do Jihlavy s nimi odcestovala i Alice Brožová.

Jelikož kromě naší Alice přijela pouze tři děvčata ze Žďáru, zahrály si všechny v jedné skupině systémem každá s každou. Alice všechny zápasy prohrála a tak na ní bohužel pohár nezbyl.

Martin s Tomášem byli do kvalifikačních skupin nasazeni jako dvojky. Martin bohužel nezvládl rozhodující utkání s Kučerou z Polné a po další porážce od suverénního Jadrného obsadil ve skupině třetí místo. Do dalších bojů tak nepostoupil.

Tomáš naopak skupinu zvládl skvěle. S žebříčkově hůře postavenými hráči si poradil bez problémů, a když si v závěrečném utkání překvapivě poradil 3:1 i s turnajovou trojkou Sukupem ze Žďáru, postupoval do II. stupně z prvního místa. Tam přehrál jihlavského Kolátora a prohrál s Čermákem z Telče, který celý turnaj nakonec vyhrál. Díky těmto výsledkům se probojoval až do finálové skupiny o 1. – 4. místo. Po porážce od Jadrného bylo jasné, že poslední utkání s jihlavským Lengalem bude zároveň utkáním o třetí místo. Utkání bylo strhující a skóre se přelévalo ze strany na stranu. V pátém setu došlo až do stavu 9:9 a Tomášovi bohužel v rozhodujícím okamžiku štěstí nepřálo. Jedno prasátko a jeden nečistý úder rozhodly o tom, že bronzovou příčku získal Dominik.

Medaile jsme si přeci jen odvezli. V soutěži čtyřher chlapců brali Tomáš s Martinem bronzové a další bronzové medaile vybojovali ve smíšených čtyřhrách Martin s Alicí a Tomáš s Lucií Janáčkovou (Žďár nad Sázavou).

Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a gratulujeme jim k získaným medailím. 

úvodní foto (zleva): Tomáš Tecl, Alice Brožová, Martin Karel ml.

—————

Zpět


Diskusní téma: Krajský přebor starších žáků ve znamení bronzu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.