Láďa Vosyka dvojnásobným okresním přeborníkem

24.11.2015 10:52

V sobotu 21. listopadu 2015 se v herně brodské Jiskry uskutečnil Regionální (okresní) přebor jednotlivců ve stolním tenisu pro rok 2015 - 2016. Celkem se jej zúčastnilo dvaačtyřicet hráčů z jedenácti oddílů a titul okresního přeborníka vybojoval nejvýše nasazený divizní hráč našeho oddílu Ladislav Vosyka.

Druhý titul pak přidal ve čtyřhře, kde společně se svým bratrem Radkem ve finále přehráli 3:1 domácí dvojici Tomáš Bártík - Aleš Novák.

Radek Vosyka se v jednotlivcích umístil na 5. - 8. místě. Ve čtvrtfinále dohrál také další zástupce světelského oddílu Honza Růžička, když jej na své cestě za celkovým vítězstvím vyřadil právě Láďa. Čtvrtým hráčem našeho oddílu byl Luboš Hart, který prohrál v prvním kole finálového pavouka s nepříjemně hrajícím Čapkem z Malče. Honza společně s Lubošem nastoupili do čtyřher a ve čtvrtfinále je vyřadila druhá naše později vítězná dvojice bratrů Vosykových.

„Po dlouhých letech byla tentokrát velmi dobrá účast hráčů jak co do počtu, tak i kvalitou. Sportovní úroveň byla velmi dobrá a zejména ve finálovém kole předčila očekávání,“ nešetří chválou Miloslav Kotil, ředitel turnaje a předseda Regionálního svazu stolního tenisu Havlíčkův Brod.

„Nutno také zmínit skvělý výkon nestárnoucího Josefa Koutníka z Jiskry Havlíčkův Brod, který až do závěrečných kol dokázal být rovnocenným soupeřem hráčům o dvě generace mladším,“ vyzdvihl výkony čtyřiašedesátiletého matadora Miloslav Kotil. „Zároveň patří poděkování pořadateli TJ Jiskra Havlíčkův Brod za perfektní zázemí během turnaje a rozhodčím za plynulý a bezproblémový chod turnaje.“