Malá medaile pro Petra Dvořáka v Polné

12.04.2016 10:58

O víkendu 9. – 10. dubna 2016 se v hernách stolního tenisu Kraje Vysočina uskutečnily závěrečné bodovací turnaje mládeže všech věkových kategorií. V sobotu se do Havlíčkova Brodu sjeli dorostenci (ročník 1998 a mladší) a mezi sedmnácti startujícími jsme neměli žádného hráče. Ten samý den se v Humpolci utkali mladší žáci (ročník 2003 a mladší) a tam nás reprezentovala dvojice Daniel Ptáčník (r.2004) a Jakub Růžička (r.2007). V neděli se pak v Polné utkali starší žáci (ročník 2001 a mladší), kde hráli i naši Tomáš Tecl (r.2001), Martin Karel, Petr Hájek (oba r.2002) a Petr Dvořák (r.2003). Nejmladší žáci (ročník 2005 a mladší) se sjeli v Lukách nad Jihlavou a tam za náš oddíl startoval Jakub Růžička.

V sobotu v Humpolci se mezi 34 startujícími našim hráčům příliš nedařilo. Jakub i Daniel skončili v základních čtyřčlenných skupinách po jednom vítězství shodně na třetím místě a do hlavní soutěže nepostoupili. V útěše vypadl Jakub ve druhém kole s Vyhlídalem (Třešť). Daniel došel o jedno kolo dál, ve čtvrtfinále vypadl s pozdějším celkovým vítězem útěchy Pazderkou (Humpolec). Ani ve čtyřhře to chlapcům nevyšlo, v prvním kole jim vystavili stopku havlíčkobrodští Trtík se Schlaichertem.

Jakub si spravil náladu v neděli v Lukách. Mezi 29 hráči (z toho byla čtyři děvčata) postoupil ze druhého místa základní skupiny do finálových bojů. Tam sice hned v prvním kole vypadl po boji na pět setů s nasazenou pětkou Matyášem Jinkem (HB Ostrov), ale to byla jeho poslední porážka dne. V části o 9. – 16. místo si postupně poradil s Wasserbauerem (Přibyslav), Rohovou (Humpolec) a Vondrákem (Luka) a obsadil tak velmi pěkné deváté místo. Do čtyřher nastoupil s telčským Svobodou. Po bezpečném postupu přes první kolo je ve druhém kole po pětisetové bitvě vyřadily nasazené dvojky Stehno – Palán (Humpolec – Třešť).

Mezi 26 staršími žáky v Polné jsme měli zastoupení největší. Tomáš Tecl jako nasazená trojka bezpečně postoupil do hlavní soutěže. Ve čtvrtfinále však narazil na nasazenou pětku mladšího žáka Matěje Holuba (Jihlava) a 1:3 prohrál. Další zápasy o konečné umístění již zvládl a obsadil tak páté místo.

Martinovi turnaj nevyšel vůbec. Jako turnajová šestka a nasazená jednička ve své základní skupině se do hlavní soutěže vůbec nedostal. Ani v útěše nebyl jeho výkon příliš oslnivý. Ačkoli došlo k mírnému zlepšení, víc než na třetí místo v útěše to nestačilo. Ne vždy všechno vychází podle předpokladů, důležité je dál trénovat a věřit, že příště to bude lepší.

Petr Hájek, který si zvyká na nový materiál na bekhendu, podal poměrně slušný výkon a odehrál několik pěkných zápasů. Jako nenasazený ze základní skupiny nepostoupil, ale v útěše vybojoval po třech vítězstvích páté místo.

A tak jedinou malou medailovou radost nám udělal Petr Dvořák. Jako nenasazený postup do hlavní soutěže sice nevybojoval, ale v útěše neokusil hořkost porážky a celou ji vyhrál. Podal velmi pěkný výkon, který je příslibem do budoucna. V sobotu 16. dubna se bude účastnit krajského přeboru mladšího žactva a tak mu přejeme hodně štěstí a dobrý výsledek.

Jelikož se na krajských bodovacích turnajích mládeže udělují v soutěžích čtyřher medaile pouze vítězům, odešli jsme z této části turnaje s prázdnou. Pokud by to fungovalo tak jako jinde, tak jak je to normální, odvezli bychom do Světlé další dva cenné kovy. Tomáš s Martinem postoupili až do finále, kde prohráli 1:3 s jihlavskou dvojicí Lengal – Holub. Příjemným překvapením byl výkon naší druhé dvojice, kdy Petrové došli až do semifinále. Ve čtvrtfinále utekli nasazeným trojkám brodským Trtíkovi s Pazderou v pátém setu ze tří mečbolů a zvítězili 13:11. V semifinále je přehráli Tomáš s Martinem.

Všem našim hráčům, kteří se účastnili víkendových turnajů, děkujeme za reprezentaci našeho oddílu. Některým sezóna tímto víkendem prakticky skončila, některé čekají ještě závěrečné turnaje TOP10. Přejeme jim, ať se jim stále daří a přes volno do další sezóny hodně tréninkové píle.

 

úvodní foto: Petr Dvořák

—————

Zpět


Diskusní téma: Malá medaile pro Petra Dvořáka v Polné

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.