Martin Karel ml. mezi staršími žáky bronzový ve čtyřhře

25.10.2014 20:00

V sobotu 25. 10. 2014 se v herně stolního tenisu DDM Polná uskutečnil již druhý krajský bodovací turnaj staršího žactva (ročník 2000 a mladší) v rámci Poháru Vysočiny mládeže této sezóny. Turnaje se zúčastnilo celkem 34 hráček a hráčů ze sedmi oddílů (31 chlapců a 3 děvčata).

Světelský oddíl stolního tenisu reprezentovala hned šestice hráčů: Tomáš Tecl, Tomáš Fanta, Martin Karel ml., Petr Hájek, Alice Brožová a Petr Dvořák. Martin a Tomáš Tecl byli do základních skupin nasazeni jako jedničky, ostatní nasazeni nebyli.

Ačkoli měl Martin v porovnání s některými dalšími skupinami poměrně těžký los, poradil si znamenitě. Pětičlennou skupinu vyhrál se ztrátou jediného setu, který mu ukořistil Šimon Šejstal z Polné. Tomáš bohužel pozici nasazené jedničky nezvládl a v utkání o první místo ve skupině prohrál 0:3 s Miroslavem Ťupou ze Žďáru nad Sázavou. Dalším hráčem, který možná překvapivě, leč zcela zaslouženě, dokázal postoupit do šestnáctičlenného finále, byl náš nejmladší hráč Petr Dvořák. Postup vydřel v pětisetovém dramatu proti o nejméně hlavu vyššímu Vlastimilu Koumarovi z pořádajícího oddílu. Ostatní naši hráči na postup nedosáhli a putovali tak do soutěže útěchy, kde se jim vůbec nedařilo. Po vyrovnaných pětisetových zápasech se bohužel se soutěží rozloučili hned v prvním kole.

Tomáš Tecl doplatil na postup ze druhého místa a tak v prvním kole finálové šestnáctky svedl souboj s turnajovou čtyřkou žďárskou Eliškou Němcovou. V prvním setu Tomáš s přehledem zvítězil, ale to bylo z jeho strany bohužel všechno. Eliška převzala iniciativu, přidala na agresivitě a další tři sady uhrála ve svůj prospěch. Tomáš tak další zápasy svedl ve skupině o 9. – 16. místo. Po dvou těsných pětisetových výhrách a jedné prohře nakonec obsadil pěkné desáté místo.

Martin měl díky postupu z prvního místa zajištěno minimálně do prvního kola relativně lehčího soupeře. S Tomášem Homolkou z Jihlavy si Martin poradil lehce 3:0. V dalším kole narazil na Elišku a bohužel ji ani on tentokrát nedokázal přehrát. Na zisk více než jednoho setu mu jeho výkon nestačil. Po vítězství nad Kučerou z Polné a prohře se žďárským Sukupem nakonec obsadil velmi pěkné šesté místo.

Pro Petra Dvořáka byl již postup do hlavní soutěže velkým úspěchem a ačkoli se mu v dalších utkáních zvítězit již nepodařilo, bereme tento turnaj z jeho strany jako velmi povedený. Obsadil celkové šestnácté místo.

V soutěži čtyřher se nejdál dostal Martin, který vytvořil dvojici s Tomášem Kolátorem z Jihlavy. Jejich cestu pavoukem zastavila až v semifinále žďárská dvojice Hamáková – Sukup. Martin tak obsadil pomyslnou bronzovou příčku z této soutěžní disciplíny. Dle propozic turnaje se však ve čtyřhrách vyhlašuje a oceňuje pouze vítěz. Odjížděli jsme tak pro tentokrát bez cenného kovu. Ale s dobrým pocitem kvalitně odehraného turnaje a příjemně stráveného času.

Za kvalitní reprezentaci našeho oddílu všem hráčům děkujeme.

foto vítězů (zleva): 3. místo - Dominik Lengal, 1. místo - Šimon Jadrný, 2. místo - Marek Čermák

—————

Zpět


Diskusní téma: Martin Karel ml. mezi staršími žáky bronzový ve čtyřhře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.