Medaile z útěchy v Ostravě

16.10.2015 11:02

 O víkendu 10. – 11. 10. 2015 se v hernách SKST Havířov a TJ Ostrava KST konalo druhé kolo republikových bodovacích turnajů mládeže ČR. Světelský oddíl reprezentovala dvojice Daniela Růžičková a Filip Karel.

V sobotu na mladších žácích byli oba naši hráči nasazeni rovnou do druhého stupně, tj. do čtyřčlenných skupin. Filip jako čtvrtý hráč turnaje skupinu D bezpečně vyhrál. Nejvíce práce měl se stejně starým jedenatřicátým hráčem republikového žebříčku Truněčkem ze Sokola Hradec Králové 2, který se již od mala specializuje na obranu. V jeho hře bylo patrné obrovské zlepšení a určitě bude postupem času velmi nepříjemným hráčem, který bude favority zle trápit.

V osmifinále si Filip 3:1 poradil s o dva roky mladším Štěpánem Brhelem z Hodonína, který je právem považován za obrovský talent českého pinku. Ve čtvrtfinále však ve smolném utkání nestačil na Slapničku ze Strakonic a utkání o medaili prohrál 1:3.

Ani ve čtyřhře se Filipovi nedařilo. Ačkoli byli s Ondřejem Peškem (Jiskra Třeboň) nasazeni jako jedničky, na medaile nedosáhli. Ve čtvrtfinále je zastavila dvojice Heinzl – Slapnička (Prachatice – Strakonice). Ve výborné formě hrající Slapnička tak po právu získal dva bronzy a k tomuto úspěchu mu velmi gratulujeme.

Zajímavostí turnaje chlapců bylo, že z prvních čtyřech nasazených hráčů prošel na medailové pozice pouze první Stach. Ondřej Pešek, Rudolf Slezák (Zlín) i náš Filip byli vyřazeni ve čtvrtfinále.

Daniele se turnaj také příliš nevyvedl. Jako šestá hráčka turnaje byla nasazena na pozici dva do skupiny číslo jedna. Svoje nasazení bohužel nedokázala obhájit a rozhodující souboj s Nelou Hanákovou (Sokol Vsetín) prohrála 1:3. Skončila tak na 9. – 12. místě.

Obvyklá spoluhráčka do čtyřher Lili Plachá z Kladna se turnaje tentokrát neúčastnila, a tak do soutěží čtyřher startovala Daniela po boku Páti Segetové z Děhylova. Ve druhém kole je však zastavily nasazené dvojky Záděrová – Sommerová (TTC MS Brno – SK DDM Kotlářka Praha).

V neděli na starších žácích začínali oba naši reprezentanti v kvalifikaci. Filip v prvním kole přehrál 3:2 třineckého Dudyse, ale ve druhém kole mu vystavil stopku o tři roky starší Vojtěch Mynář (TJ Lanškroun), nasazený hráč č. 25. Filip tak další boje svedl v soutěži útěchy (Finále C). Zde si velmi dobře zahrál a odehrál šest velmi kvalitních utkání. Ve třetím kole vyřadil turnajovou osmadvacítku a zároveň v útěše nasazenou jedničku Jonáše Kulveita (Slavoj Praha) a po dalších dvou vítězstvích si dokráčel pro „malou“ stříbrnou medaili. Až ve finále jej porazil Kryštof Balák (TTC Brandýs nad Labem).

Ve čtyřhře, kterou hrál opět s Ondrou Peškem, je ve druhém kole zastavili nasazené čtyřky Vybíral – Blinka (Lanškroun – Liberec).

Daniela měla v kvalifikaci první kolo volné a ve druhém vybojovala postup nad Lucií Bačinovou (SK Dobré) poměrem 3:2. V rozhodujícím souboji o postup do skupinové fáze jí však zastavila a svojí mladší sestru pomstila turnajová sedmnáctka Pavla Bačinová. Daniela bojovala, ale tentokrát 2:3 prohrála. Kvalifikovala se tak do Finále B. V prvním kole této soutěže však prohrála s turnajovou šestnáctkou Markétou Synkovou (Sokol Děhylov) 1:3 a v soutěži jednotlivců skončila.

Do turnaje čtyřher nastoupila po boku Elišky Cimrmanové (TSM Kladno), ale děvčata vypadla hned v prvním kole. Prohrály 1:3 s dvojicí Procházková – Pokorná (obě KST ZŠ Vyšší Brod).

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Medaile z útěchy v Ostravě

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.