Medailová sobota v Polné

19.09.2015 23:27

V sobotu 19. září 2015 se v herně DDM v Polné roztočil nový ročník krajských bodovacích turnajů mládeže zařazených v seriálu Pohár Vysočiny. Jako první se v této sezóně utkali starší žáci, ročník 2001 a mladší. K ranní prezentaci se dostavilo 32 hráčů a 1 hráčka. Něžnější pohlaví zastupovala žďárská Lucie Janáčková.

Světelský oddíl reprezentovali starší žáci Tomáš Tecl, Martin Karel, Petr Hájek a mladší žák Petr Dvořák. Martin vstupoval do turnaje jako nasazená dvojka, Tomáš jako trojka.

Turnaj byl rozehrán v sedmi kvalifikačních skupinách po čtyřech hráčích, skupina číslo jedna měla hráčů pět. Oba Petrové skončili na nepostupových místech a ani jejich cesta útěchou nebyla nijak dlouhá. Oba vypadli v prvním kole. Turnaj jim sice nevyšel výsledkově, ale herně to vůbec nebylo špatné.

Martin s Tomášem postoupili z prvního místa, ačkoli se Martin v zápase s humpoleckým Pazderkou zapotil až na plný počet setů. V hlavní soutěži, hrané vyřazovacím systémem s dohráváním do konečného umístění, oba bez vážných komplikací došli až do semifinále. Martin vyřadil velké překvapení turnaje, talent z Přibyslavi, teprve devítiletého Prokopa Kamaráda a brodského Trtíka. Tomáš v prvním kole zástupce humpolecké Jiskry a ve čtvrtfinále třebíčského Poskočila.

V semifinále Tomáš nestačil na nasazenou jedničku Dominika Lengala z Jihlavy a prohrál 0:3. Martin se utkal s humpoleckým Erikem Topičem. Po vyhraném prvním setu nezvládl druhý a třetí. Naštěstí se ve čtvrtém vzpamatoval, utkání otočil a v pátém setu již jasně dominoval. Finále bylo ukázkou nejhezčího stolního tenisu na turnaji, bohužel však s vítězstvím jihlavské jedničky. Martin dokázal udržet krok v prvních dvou setech, které prohrál až na výhody, ale ve třetím již odpadl. Dominik dosáhl zaslouženého vítězství. Druhou medaili pro náš oddíl vybojoval Tomáš, který v souboji o třetí místo přehrál Erika 3:1 na sety.

A třetí pomyslné medailové umístění jsme dosáhli ve čtyřhře. Odvetou za finále dvouhry mělo být finále čtyřhry. Martin s Tomášem byli nasazeni jako turnajové jedničky. Jejich fináloví soupeři Dominik Lengal s Jaroslavem Hájkem (Humpolec) jako dvojky. Finálový souboj však vyzněl poměrem 3:2 pro naše soupeře. Zejména Dominik se svojí útočnou hrou dělal našim velké potíže.

Dvě individuální a jedno umístění ze čtyřher na stupních vítězů jsou pro oddíl ze Světlé nad Sázavou velice pěkným úspěchem a řadí se k jednomu z nejúspěšnějších turnajů. Martinovi a Tomášovi moc gratulujeme a všem hráčům děkujeme za vynikající reprezentaci našeho oddílu.

úvodní foto (zleva):  Martin Karel, Dominik Lengal, Tomáš Tecl

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Medailová sobota v Polné

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.