Mládež zahájila v Praze úspěšně

15.09.2015 10:55

O víkendu 12. – 13. 9. 2015 byla v pražských hernách SK Oáza a Sportovní Jižní Město zahájena nová sezóna republikových bodovacích turnajů mládeže. V sobotu hrálo mladší žactvo a dorost, v neděli pak žáci nejmladší a starší.

Daniela Růžičková (r.2003) a Filip Karel (r.2004) patří v letošní sezóně do kategorie mladšího žactva (ročník 2003 a mladší). Oba tak startovali na mladším a starším žactvu, hraných jako STEN MARKETING OPEN 2015. A vedli si zde velmi dobře.

Daniela zahájila sobotní turnaj jako šestá hráčka republikového žebříčku, byla tak nasazena rovnou do druhého stupně, hraného ve čtyřech skupinkách po čtyřech hráčkách. Jejími soupeřkami byly jednička Záděrová (Brno), šestnáctka Bartoňová (Bohnice) a jedenáctka Plachá (Kladno). Obě žebříčkově hůře postavené hráčky Daniela přehrála 3:1. V souboji o první místo ve skupině předvedla nejlepší hru, ale na favoritku to nestačilo. Výsledkem byla porážka 1:3 a druhé postupové místo.

Ve třetím stupni pro nejlepších osm děvčat, je systém již vyřazovací. Hned v prvním kole, tj. ve čtvrtfinále celé soutěže, jí čekala druhá hráčka žebříčku, havířovská Witoszová. Daniela bohužel nenavázala na své měsíc staré vítězství nad touto hráčkou, kterého dosáhla na havířovském Satelitu a prohrála celkem jednoznačně 0:3. Nicméně umístění na 5. – 8. místě je pěkným výsledkem a potvrzením jejího současného postavení na českém žebříčku.

Do turnaje čtyřher nastoupila po boku své pravidelné partnerky Liliany Plaché. Po vybojovaných dvou kolech se ve čtvrtfinále střetly s nasazenými jedničkami, párem Hnojská – Witoszová (Klatovy-Havířov). Velmi dobře rozehrané utkání, kdy naše děvčaty již 2:0 na sety vedly, nedokázaly bohužel dotáhnout do vítězného konce.

Filip vstupoval do sobotního turnaje jako republiková sedmička. Byl tedy také zařazen přímo do druhého stupně, který se u chlapců hraje v osmi skupinách po čtyřech hráčích. Z každé postupují dva do finálového třetího stupně. Los a kvalifikace přisoudily Filipovi do skupiny Slapničku (Strakonice), Sedláčka (Frýdlant nad Ostravicí) a Waldhausera (Liberec). Filip si se všemi soupeři poradil bez komplikací a ztratil pouze jeden set v zápase se čtrnáctým nasazeným Slapničkou. Postupoval tedy z prvního místa.

Ve finálové části soutěže na něj v osmifinále čekala republiková třináctka Tesolín (Hradec Králové). Filip měl v tomto utkání problémy s dodržováním taktiky a průběh si tak velmi zkomplikoval. Utkání dospělo až do pátého setu a stavu 10:10. Poté si hráči vzájemně vyměňovali mečboly, ale nakonec byl Filip tím, který jeden využil. Zvítězil 18:16. Ve čtvrtfinále se utkal s ostravským Bělíkem, republikovou jedničkou. V tomto utkání neměl náš hráč co ztratit. Snad i díky tomu hrál uvolněně a byla to nádherná čtyřsetová bitva, bohužel však s očekávaným vítězstvím favorita. Umístěním na 5. – 8. místě potvrdil Filip své žebříčkové postavení a splnil cíle pro tento turnaj.

Do turnaje čtyřher nastoupil ve dvojici se svým přemožitelem ze soutěže jednotlivců a byli nasazeni jako pár číslo dva. Až do semifinále to byly z jejich strany pohodlné postupy. V utkání o postup do finále nezachytili úvod utkání a rázem prohrávali 0:2 na sety. Ve třetím zabrali, ale ve čtvrtém dovolili soupeři vypracovat náskok již 10:6 a odvraceli čtyři mečboly. I v pátém setu dvojici Dufek – Pachner (Zlín – Plzeň) nabídli jeden mečbol. Přesto zvítězili 3:2. Ve finále však již nestačili na nasazené jedničky Květoň – Pešek (Domažlice – Třeboň), když prohráli všechny sety v koncovkách. Stříbrná medaile je však v konkurenci 86 hráčů velmi cenným úspěchem.

 

V neděli se do Oázy na starší žactvo (ročník 2001 a mladší) sjelo 142 chlapců a 54 dívek. Filip se turnaje starších žáků zúčastnil poprvé, a tak začínal jako nenasazený v kvalifikaci. Daniela loni na těchto turnajích již startovala a pár bodů, které získala, jí posunulo na poslední místo pro nasazení do kvalifikace. Startovala jako hráčka číslo 24.

První kolo měla díky tomu volné a ve druhém si s přehledem poradila s Handlovou (Bohnice). Ve finálovém utkání o jedno z osmi postupových míst do druhého stupně se střetla s turnajovou čtrnáctkou Hnojskou (Klatovy) a bohužel prohrála 0:3. Tato porážka znamenala, že v další fázi turnaje startovala v tzv. Finále B, které je určeno pro hráče, kteří vypadnou v kvalifikaci v posledním rozhodujícím kole. U děvčat to jsou pak utkání o celkové 17. – 24. místo. Hráčky, které vypadnou v kvalifikaci již v předchozích kolech, startují v tzv. Finále C, což je vlastně soutěž útěchy, o celkové 25. a další místa.

V prvním kole Finále B se Daniela střetla s Matoušovou (TJ Hrádek) a po vyrovnaném průběhu odešla poražena 0:3 (-9, -9, -12). Skončila tedy na 21. – 24. místě. Daniela tak potvrdila své nasazení a splnila cíle pro tento první letošní turnaj.

Do čtyřher nastoupila opět společně s Lili Plachou, ale tentokrát neprošly ani prvním kolem. Dvojice Bačinová – Kaďousková (obě SK Dobré) byly nad jejich síly a prohrály 1:3.

 

U chlapců je vše dvojnásobné. Do druhého stupně bývá nasazeno prvních šestnáct hráčů. Do kvalifikace o zbylých šestnáct míst ve druhém stupni je do jednotlivých minipavouků, hraných na tři kola, nasazeno na pozici jedna dalších šestnáct hráčů a hráči v rozmezí 33. – 48. jsou nalosováni proti nim. Ostatní nenasazení hráči jsou dolosováni na volné pozice.

Filip startoval v prvním kole proti nasazenému hráči číslo 47 Jelínkovi (Zlín) a podal velmi pěkný a soustředěný výkon. Zvítězil 3:0. V dalším kole se utkal s nenasazeným Vaňkem (Slavoj Praha) a též 3:0 zvítězil. V posledním kole kvalifikace se utkal s opavským Dzidou, hráčem číslo 27, ale na postup bohužel nedosáhl. Prohrál 1:3. Další utkání tak odehrál ve Finále B a bojoval tak o konečné 33. – 48. místo.

V prvním kole Finále B se utkal s turnajovou 46 Svojanovským (Ústí nad Orlicí) a po boji zvítězil 3:2 (-6,10,-7,6,9). V dalším kole na něj čekala turnajová 37 Branný (Havířov). Utkání mělo dramatický průběh a přineslo spoustu nádherných výměn. V koncovce byl však šťastnější soupeř, když v pátém setu zvítězil 11:9. Filip tak obsadil na prvním turnaji této kategorie 37. – 40. místo a bohatě naplnil stanovené cíle.

Do čtyřher Filip nastoupil po boku Petra Vaňka ze Slavoje Praha. V prvním kole přehráli 3:1 dvojici Kytka – Trgo (oba Jiskra Aš). Ve druhém však nestačili na nasazenou dvojici a pozdější finalisty Černota – Stach (Sparta Praha – DDM Kotlářka Praha) a prohráli 0:3.

 

Oba naši hráči mohou být s vystoupením na pražských turnajích spokojeni a k dosaženým výsledkům jim gratulujeme. Zároveň jim patří dík za úspěšnou reprezentaci našeho oddílu na republikové úrovni.

—————

Zpět


Diskusní téma: Mládež zahájila v Praze úspěšně

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.