Mladí po šesti kolech na druhém místě

24.11.2014 22:30

Obě uplynulá nedělní dopoledne strávili za zelenými stoly také naši žáci, kteří nastupují v družstvu Světlé „E“ v soutěži Regionálního přeboru III. třídy. 16. listopadu přivítali v domácím prostředí družstvo Hasiči Jitkov „D“ a o týden později se opět doma utkali s družstvem TJ Sokol Maleč „B“. Do obou utkání naskočila trojice Tomáš Tecl, Martin Karel ml. a Tomáš Dvořák. V prvém případě je doplnil zkušený Dušan Porostovský, letos nastupující pravidelně za Světlou „D“ o jednu výkonnostní třídu výš. Ve druhém případě nastoupil teprve jedenáctiletý Petr Dvořák.

V utkání s hráči z Jitkova potvrdili svoji vysokou výkonnost Dušan a Tomáš Tecl. Oba nezaváhali a zvítězili ve všech utkáních. Martin nestačil hned v úvodním utkání dvouher na Miloše Hamerníka, který byl nejlepším hráčem hostů. V dalším utkání dokázal vybojovat z nepříznivého stavu 0:2 na sety téměř ztracené utkání proti Janu Šumpichovi. A v další dvou utkání pak již neztratil ani set. Tomáš Dvořák, nejméně zkušený hráč domácích, vybojoval čestný bod proti čtrnáctileté Janě Hamerníkové. Domácí zvítězili 14:4.

O týden později si v utkání proti Malči „B“ vyměnili Martin s Tomášem Teclem své role. Martin hrající ve velké pohodě nenašel přemožitele a během čtyř utkání dvouher ztratil pouhé dva sety. Naopak Tomáš se trápil, neposlouchaly ho nohy a s postupem času se jeho výkon zhoršoval. Po výhře 3:0 nad Culkou přetlačil 3:1 Kalvodu a ještě dokázal vybojovat 3:2 zápas s Chalupou. V posledním utkání dne byl však Myška již nad jeho síly a po výsledku 2:3 tak Tomáš utrpěl třetí porážku sezóny. Výborným výkonem se blýskli bratranci Dvořákovi, kteří na úvod zvítězili ve čtyřhře. Starší Tomáš, druhým rokem v dorostenecké kategorii, pak vybojoval tři velmi cenné body ve dvouhrách. Petr, letos prvním rokem mladší žák, sehrál tři výborná utkání a jedno, které mu nevyšlo. Na vítězství to zatím nestačilo, ale jeho hra byla vzhledem k věku a jeho zápasovým zkušenostem pěkná. Zejména v utkání proti Culkovi sahal po vítězství, ale i tam mu vítězství v pěti setech bohužel uniklo. Celkově domácí zvítězili 12:6 a po šesti odehraných kolech jsou na druhém místě průběžné tabulky soutěže.

Výsledky a úspěšnosti:

TJ SB Světlá nad Sázavou „E“ – Hasiči Jitkov „D“  -  14 : 4
Dušan Porostovský – 4,5/0; Tomáš Tecl – 4,5/0; Martin Karel ml. – 3,5/1; Tomáš Dvořák – 1,5/3.

TJ SB Světlá nad Sázavou „E“ – TJ Sokol Maleč „B“  -  12 : 6
Martin Karel ml. – 4,5/0; Tomáš Tecl – 3,5/1; Tomáš Dvořák – 3,5/1; Petr Dvořák – 0,5/4.

—————

Zpět


Diskusní téma: Mladí po šesti kolech na druhém místě

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.