Mladší žáci v Ostravě cíl splnili

12.10.2014 21:37

V sobotu 11. 10. 2014 se v Ostravě uskutečnil druhý republikový bodovací turnaj mladšího žactva (ročník 2002 a mladší) této sezóny. Do soutěže se prezentovalo celkem 89 chlapců a 46 děvčat. Náš oddíl zastupovala osvědčená dvojice Daniela Růžičková (r.2003) a Filip Karel (r.2004) a oba byli, díky svému postavení na republikovém žebříčku, do kvalifikačních bojů nasazeni.

Daniela, republiková čtrnáctka, měla v prvním kole volný los, ve druhém si poradila 3:0 s Chovancovou z Ostravy a rozhodující souboj o postup do druhého stupně proti Jarošové z Plzně zvládla 3:1. Zajistila si tím postup mezi nejlepších šestnáct hráček turnaje. Tam se jí bohužel již tolik nedařilo a po třech porážkách 0:3 na sety od republikové jedničky Štricové (Slaný), šestky Malíkové (Hluk) a osmnáctky Procházkové (Vyšší Brod) skončila ve skupině na čtvrtém místě. Obsadila celkové velmi pěkné 13. – 16. místo.

Filip, republiková dvacet trojka, měl první kolo kvalifikace také volné. Ve druhém přehrál 3:1 Prázdného (Sokol Náklo) a v rozhodujícím kole si poradil 3:0 s mladým Štěpánem Brhelem (Hodonín), se kterým na zářijovém turnaji nejmladších žáků v Praze Jižním Městě svedl urputnou bitvu. Kvalifikoval se tak mezi nejlepších třicet dva hráčů. Ve skupině číslo šest se sešla velice zajímavá sestava. Trojice nejlepších nejmladších žáků této sezóny – Šimon Bělík (Ostrava), Ondřej Květoň (Pocinovice) a náš Filip doplněna o dva roky starším Markem ze Strážnice. Marek neuhrál ani set a skončil na posledním místě. Filip pak skončil na místě třetím, protože s oběma žebříčkově lépe postavenými spoluhráči z projektu „Hledáme budoucí olympioniky“ prohrál. Obsadil tak celkové velmi pěkné 17. – 24. místo.

Do turnaje čtyřher nastoupila Daniela opět se svojí stálou partnerkou Lilianou Plachou (TSM Kladno). V prvním kole přehrály 3:2 domácí dvojici Bajgerová – Chovancová. V osmifinále bohužel narazily na nasazené jedničky Štricová (Slaný) – Pěnkavová (Vlašim) a po výsledku 0:3 se se soutěží rozloučily.

Filip turnaj čtyřher absolvoval s již zmiňovaným Ondřejem Květoněm (Pocinovice). První kolo měli chlapci volné a ve druhém přehráli 3:1 na sety dvojici Hauschwitz – Valeš (oba Hostinné). Krutý los jim bohužel již v osmifinále přivedl do cesty nasazené jedničky Onderka (Opava) – Skála (Brno) a tak se chlapci po výsledku 0:3 se soutěží také rozloučili.

Oba naši svěřenci odehráli velmi dobrý turnaj a podali kvalitní výkony. Gratulujeme jim a děkujeme za reprezentaci našeho oddílu na republikové scéně.

—————

Zpět


Diskusní téma: Mladší žáci v Ostravě cíl splnili

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.