Na Jižním Městě Filip Karel dvakrát medailový

14.09.2014 23:00

V neděli 14. září 2014 se ve Sportovní hale Jižního Města na Praze 11 uskutečnil první republikový bodovací turnaj nejmladšího žactva (ročník 2004 a mladší) této sezóny. Do soutěží hraných na osmnácti stolech se přihlásilo 64 chlapců a 22 děvčat.

Chlapci i děvčata rozehráli soutěže v základních čtyřčlenných skupinách. Hráči, kteří skončili na prvním a druhém místě, postoupili do hlavní soutěže, ostatní hráli soutěž útěchy. Hlavní soutěž i útěcha se hrála vyřazovacím způsobem.

Za náš oddíl do soutěže nastoupil Filip Karel. Na republikovém žebříčku nejmladšího žactva mu náleží třetí příčka a tak jsme doufali, že toto svoje nasazení potvrdí a přiveze na Vysočinu pěkné umístění a snad i medaili. Filip tato očekávání naplnil a přivezl medaile dokonce dvě.

V soutěži jednotlivců si v základní skupině poradil bez ztráty setu s Davidem Bednářem (Nýřany), Radkem Hendrichem (Sokol Hradec Králové 2) a Ondřejem Puklem (Strážnice). V prvním kole finálového pavouka velmi rychle přehrál Jonáše Gajdu (DDM Kotlářka Praha) a ve druhém podobným způsobem jeho oddílového kolegu a nasazenou třináctku Michaela Kopeckého. Ve čtvrtfinále už musel prokázat své kvality. Narazil na turnajovou osmičku, teprve osmiletého Štěpána Brhela (SKST Hodonín), který je právem považován za obrovský talent mládežnického stolního tenisu. Filip se po prohraném prvním setu 10:12 dokázal uklidnit, zlepšil svojí hru a začal diktovat tempo. Následující sety, které byly plné vynikajících výměn, vybojoval 11:7, 11:5 a 11:9. Postoupil tak do semifinále a měl jistotu minimálně třetí příčky, kterou obsadí oba poražení semifinalisté. V semifinále narazil na republikovou jedničku a suveréna kategorie nejmladšího žactva, který kraloval již v sezóně minulé, Šimona Bělíka z Ostravy. Toto utkání se Filipovi vůbec nepovedlo a podal velmi špatný výkon, čehož si byl sám vědom. Od stolu odešel poražen 0:3. Pohár za třetí místo byl však jeho.

Se Šimonem Bělíkem vytvořil Filip dvojici do soutěže čtyřher a byli tak nasazeni jako pár číslo jedna. Čtyřmi koly prošli bez ztráty setu a až ve finále, kde proti nim nastoupili republiková dvojka Ondřej Květoň (Sokol Pocinovice) a čtyřka Martin Skotnica (Frýdlant nad Ostravicí), jeden ztratili. Vybojovali tak zlaté medaile.

Filipovi k jeho prvním republikovým medailím moc gratulujeme a přejme mu hodně úspěchů i na dalších turnajích, kterých se zúčastní. Další kolo republikových bodováků nás čeká 11. a 12. října v Ostravě a Havířově.

Daniela Růžičková (ročník 2003) se v neděli zúčastnila svého prvního republikového turnaje starších žákyň, který se hrál, stejně jako o den dřív turnaj mladšího žactva, ve sportovní hale SK Oáza Praha. Turnaje se zúčastnilo 51 hráček. Jako nenasazená začala v tříkolové kvalifikaci o postup do hlavní soutěže. V prvním kole si 3:1 poradila s o tři roky starší Danielou Kotkovou (Frýdlant nad Ostravicí). V dalším kole narazila na nasazenou dvanáctku Kristýnu Pěnkavovou (SKST Vlašim), se kterou se utkala v sobotu v základní skupině soutěže mladších žákyň. Utkání mělo podobný průběh a stejný výsledek. Daniela prohrála 0:3 na sety. Škoda ztracené druhé sady, kdy měla naše hráčka jeden setbol. Kdyby jej uhrála, mohlo se utkání třeba vyvíjet jinak. Daniela tak putovala do soutěže útěchy, která jí však vůbec nevyšla. První kolo měla volný los. Ve druhém se utkala s Anetou Kohlmannovou (Sparta Praha), kterou v předešlé sezóně dokázala porážet. Tentokrát se tak bohužel nestalo a zápas i přes vedení 2:1 na sety ztratila těsně 8:11 v pátém setu.

Ve čtyřhře opět vytvořila dvojici se svojí tradiční spoluhráčkou Lilianou Plachou (TSM Kladno), ale ani tady se děvčatům nezadařilo. V prvním kole narazily na stejnou dvojici, která je vyřadila v sobotu ve čtyřhře mladších žákyň. Malíková (Hluk) s Prázdnou (Sokol Náklo) byly nad jejich síly i tentokrát.

Pro Danielu je letošní sezóna mezi staršími žákyněmi úplně první a jejím cílem je pouze dobře si zahrát. Nečekáme žádné body ani umístění, důležité je posbírat zkušenosti při měření sil se staršími, zkušenějšími a lepšími hráčkami. A pokud se podaří nějaký zápas vyhrát, jako tentokrát jedno kolo v kvalifikaci, tak to lze považovat ze pěkný úspěch.

Daniele patří poděkování za reprezentaci našeho oddílu na republikovém turnaji a přejeme jí hodně úspěchů do dalších bojů.

úvodní foto (zleva): 2. místo - Ondřej Květoň, 1. místo - Šimon Bělík, 3. místo - Filip Karel

—————

Zpět


Diskusní téma: Na Jižním Městě Filip Karel dvakrát medailový

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.