Na severu Čech bez medailí

23.02.2016 22:29

O víkendu 20. – 21. února 2016 se na severu Čech uskutečnily páté republikové bodovací turnaje mládeže všech věkových kategorií. V sobotu startovali v Jablonci nad Nisou mladší žáci a v Jaroměři dorostenci. V neděli se pak v Jablonci představili žáci nejmladší, v Jaroměři žáci starší.

Světelský oddíl po oba dva dny reprezentovala dvojice mladších žáků Daniela Růžičková a Filip Karel. Jakub Růžička hrál pouze v neděli. A jak si naši svěřenci vedli?

Daniela v sobotu na mladším žactvu vůbec neměla svůj den a jako nasazená osmička svoje žebříčkové postavení nepotvrdila. Ve skupině druhého stupně prohrála celkem jednoznačně s oběma hráčkami z kvalifikace. Paradoxně nejlepší utkání sehrála s republikovou trojkou Hnojskou (Klatovy), nicméně i zde v pěti setech padla. Ani čtyřhra se Daniele s Hnátkovou (Vsetín) nepovedla a děvčata jako nasazené dvojky dohrála již ve druhém kole.

V neděli na starším žactvu potvrdila své nasazení a brala body za účast ve finále B. V kvalifikaci přešla přes Károvou (Lomnice), rozhodující utkání o postup do hlavní soutěže s Martinou Novákovou (Sokol Hradec Králové) však prohrála. Zajímavostí jistě je, že se s touto hráčkou setkala ve stejné části turnaje již na třetím turnaji v řadě. Ve finále B se utkala s Rozkydalovou (Frýdlant nad Ostravicí) a utkání to bylo vyrovnané do posledního míčku. Daniela bohužel odešla s porážkou 10:12, 9:11, 10:12.

Filip první dva zápasy ve druhém stupni s kvalifikanty zvládl bez problémů. Slabší chvilku si vybral v utkání o první místo ve skupině, kde podlehl 7:11 v pátém setu Tesolínovi (Sokol Hradec Králové). Bylo to již páté vzájemné utkání těchto soupeřů v této sezóně a dosud vždy slavil Filip. Při vyrovnanosti republikové špičky porážka jednou přijít musela, zvlášť když přičteme Filipovu více než čtrnáctidenní nemoc, kterou doléčil těsně před turnajem. Naplno trénoval poslední tři dny.

Po postupu z druhého místa narazil mezi šestnácti na republikovou sedmičku Janovského (Sokol Hradec Králové). A i zde po letošních třech vítězstvích nad tímto soupeřem poprvé těsně prohrál (9:11 v pátém setu).

Ve čtyřhře Filipovi chyběl jeho obvyklý deblový partner Šimon Bělík (Ostrava) a tak startoval s nejmladším žákem Barošem (Rožnov pod Radhoštěm). Ve třetím kole jim však vystavili stopku nasazené jedničky Slezák se Štalzerem (Zlín / Frýdlant nad Ostravicí).

V neděli na starším žactvu začal Filip jako nenasazený hráč v kvalifikaci a poradil si s ní skvěle. Po prvním volném kole vyřadil 3:1 Mitku (Brandýs nad Labem) a v utkání o postup do hlavní soutěže přehrál 12:10 v pátém setu nasazeného Červinku (Přerov). Tam již nepodal optimální výkon a prohrál všechny zápasy ve skupině, ale i tak zahrál dosud nejlepší turnaj na starším žactvu. Únava po nemoci a po vynikajícím představení ve čtyřhrách mu vzaly hodně sil.

Společně s Adamem Štalzerem přešli poměrně klidně první dvě kola a ve třetím se střetli s nasazenými sedmičkami Vaculíkem s Podrazilem (Brno – Hodonín). Od prvního setu byli lepší a po výsledku 3:1 na sety postoupili překvapivě do čtvrtfinále. Tam se utkali s nasazenými dvojkami Vybíralem s Blinkou (Lanškroun – Liberec). A Filip s Adamem nebyli daleko od medaile. První set vyhráli 11:8 a druhý 11:9. Teprve teď favorité zabrali a srovnali na 2:2. Hoši však bojovali dál a v pátém setu si ještě vypracovali vedení 9:8. Bohužel to bylo z jejich strany vše a favorité třemi míčky v řadě senzaci nepřipustili.

Jakub v neděli na nejmladších žácích startoval jako nenasazený. V deváté kvalifikační skupině prohrál s oběma nasazenými hráči celkem jednoznačně. V utkání o třetí místo svedl bitvu na plný počet setů s Jonešem (Jaroměř), kterou bohužel nakonec 10:12 prohrál. Ze čtvrtého místa putoval do útěchy. Tam v prvním kole porazil 3:0 Břízu (Turnov), ale ve druhém kole jej po výsledku 1:3 na sety vyřadila v útěše nasazená trojka Sivák (SK Dobré).

Ve čtyřhře s telčským Lukášem Svobodou přešli přes první kolo. Los k nim byl bohužel krutý a hned ve druhém kole jim postavil do cesty nasazené jedničky Košťála s Dzidou (Havířov – Opava). Po výsledku 0:3 tak pro ně turnaj skončil.

Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a již teď se těšíme na poslední kolo republikových bodovaček, které se uskuteční ve Vlašimi a Neratovicích.