Náročný program zvládlo „Céčko“ úspěšně

24.11.2014 21:48

Dvě náročná utkání ve třech dnech odehráli hráči našeho „Céčka“ v soutěži Regionálního přeboru I. třídy. V domácím prostředí se nejprve v neděli 16. 11. dopoledne představili v utkání proti týmu Hasiči Jitkov „B“, v úterý 18. 11. večer pak přivítali v derby TJ Sokol Ledeč nad Sázavou „A“. Obě utkání byla velmi náročná a o výsledku rozhodovaly vždy až poslední zápasy.

V neděli jsme pomýšleli na plný bodový zisk, ale průběh utkání tyto představy příliš nenaplňoval. I sestava domácích měla do ideálu daleko. Hráče základní sestavy Jana Kubíčka a Martina Karla st. doplnili náhradníci Otto Bartoš a Jaroslav Růžička. Josef Petr absentoval z rodinných důvodů a Filip Karel se potýkal se zdravotními problémy. Zápas začal tím nejhorším způsobem, jakým mohl. Bartoš s Růžičkou prohráli čtyřhru 1:3 na sety a čtyřhra se nepovedla ani Karlovi s Kubíčkem. Prohráli 2:3. Bylo tak jasné, že pokud chceme v utkání zvítězit, musíme ze šestnácti dvouher uspět v deseti případech. A tento téměř nemožný úkol se splnit podařilo. K velkému výkonu se rozehrál Kubíček a ve svých zápasech přemožitele nenalezl. Dva body přidal výborně hrající Růžička a jedním bodem přispěl Bartoš. Karel nezvládl utkání s Hiblbauerem, ale vykoupil se posledním zápasem utkání. Proti neoblíbenému obranáři Wasserbauerovi prohrával již 1:2 na sety. Zlepšenou hrou vybojoval čtvrtý set a v pátém se propracoval až k pěti mečbolům. Díky nervozitě však o čtyři po svých vlastních chybách přišel, nicméně ten pátý proměnil a tím uzavřel výsledek celého utkání na 10:8 pro domácí.

V úterý jsme nastoupili již v kompletním složení a očekávali jsme jedno z nejlepších utkání této sezóny. Hosté bohužel nastoupili pouze se třemi hráči, ale těmi nejlepšími. Vždyť Josef Nechvátal i Rostislav Zajíček jsou hráči se zkušenostmi z Krajských přeborů všech výkonnostních tříd a Miroslav Smejkal je jim zdatným spoluhráčem. Ledeč bohužel doplácí na velmi úzký kádr hráčů a při současných vleklých zdravotních potížích Stanislava Šilhana st. nemají v podstatě žádného náhradníka, který by byl schopen sbírat nějaké body. Do utkání jsme tak vstupovali za vedení 5:0, ale k získání dalších potřebných pěti bodů byla cesta nakonec až příliš těžká. Martin Karel st. ve svém úvodním představení sehrál asi nejlepší zápas večera s hostujícím Zajíčkem. Za vedení 2:0 na sety polevil a soupeř dotáhl na 2:2. V pátém setu si domácí hráč vypracoval vedení již 9:1, ale nakonec s notnou dávkou štěstí zvítězil 11:9. V tu chvíli to s našimi nadějemi na celkové vítězství vypadalo velmi dobře. Kubíček přehrál Smejkala a stejného soupeře porazil i Filip Karel. Martin však další dobře rozehrané utkání proti Nechvátalovi nezvládl, a když i Josef Petr prohrál v pěti setech se Smejkalem, rozhodoval o osudu utkání až poslední zápas mezi hostujícím Smejkalem a Martinem Karlem st. A zápas měl velmi podobný průběh jako poslední zápas v neděli. Karel prohrával 1:2 na sety, ale zlepšeným výkonem a bojovností dokázal zvítězit 11:8 v pátém setu. Dovedl tak utkání ke spravedlivé remíze. Soupeřům z Ledče velmi děkujeme za parádní stolní tenis, který jsme si s nimi zahráli. Myslíme, že toto utkání mělo parametry vyšších krajských soutěží.

Výsledky a úspěšnosti:                          

TJ SB Světlá nad Sázavou „C“ – Hasiči Jitkov „B“  -  10 : 8
Jan Kubíček – 4/0,5; Martin Karel st. – 3/1,5; Jaroslav Růžička – 2/2,5; Otto Bartoš – 1/3,5.

TJ SB Světlá nad Sázavou „C“  -  TJ Sokol Ledeč nad Sázavou „A“  -  9 : 9
Martin Karel st. – 2/1,5; Filip Karel – 1/2,5; Jak Kubíček – 1/2; Josef Petr – 0/3; WO – 5/0.

—————

Zpět


Diskusní téma: Náročný program zvládlo „Céčko“ úspěšně

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.