O víkendu další kolo republikových turnajů

11.10.2014 08:00

O víkendu 11. – 12. 10. 2014 čekají mládež všech věkových kategorií další republikové bodovací turnaje. V sobotu se v Ostravě utkají mladší žáci (ročník 2002 a mladší) a v Havířově dorostenci (ročník 1997 a mladší). V neděli Ostrava přivítá starší žáky (ročník 2000 a mladší) a Havířov žáky nejmladší (ročník 2004 a mladší).

Kromě turnaje dorostu se všech ostatních zúčastní i zástupci našeho oddílu. Do soutěží mladšího žactva zasáhnou Daniela Růžičková (r.2003) a Filip Karel (r.2004). V neděli Daniela absolvuje turnaj starších žákyň a Filip nejmladších žáků. A jaké jsou jejich ambice?

V sobotu je cílem pro naše hráče postup z kvalifikace do hlavní soutěže. Oba budou, vzhledem k jejich postavení na republikovém žebříčku, do kvalifikace nasazeni. Daniela vstupuje do turnaje mladších žákyň jako republiková čtrnáctka. Filip je na žebříčku mladších žáků na 23. místě.

V neděli jsou jejich cíle odlišné. Daniela sbírá letos mezi staršími žákyněmi zkušenosti. Do kvalifikace nastoupí jako nenasazená hráčka a každé kolo, které by se jí podařilo vyhrát, bude velkým úspěchem. Naopak Filip, který je mezi nejmladšími žáky na třetím místě republikového žebříčku, vstoupí do turnaje s těmi nejvyššími ambicemi. Uvidíme, jak se mu bude dařit, minimální cíl je postup do čtvrtfinále hlavní soutěže.

Oběma zástupcům světelského stolního tenisu přejeme dobrý pink a trošku sportovního štěstíčka, aby jim turnaje vyšly k jejich spokojenosti.

—————

Zpět