O víkendu slavila pouze Růžičková

08.10.2015 14:49

První říjnový víkend se naplno rozjela nová sezóna dlouhodobých soutěží mužů a žen ve stolním tenise. Do bojů zasáhla všechna naše družstva. A také Daniela Růžičková v dresu SK Jihlava, kam byla naším oddílem uvolněna na hostování, odehrála své premiérové utkání ve 2. lize žen.

Během prázdnin došlo v našem oddíle k podstatným změnám. Na přestup nás opustil divizní Josef Bříza ml., který přestoupil do týmu TTC Říčany a Bohumír Sedláček, který přestoupil do Sokola Jestřebí. Navíc Tomáš Plecitý letošní sezónu z objektivních důvodů pravděpodobně vynechá. Jako náhradu jsme přivedli pouze Luboše Harta z kutnohorské SKP Olympie. Došlo tak k citelnému oslabení obou našich krajských družstev a sezóna bude jistě velmi napínavá. Naším hlavním cílem je udržet obě krajské soutěže i do další sezóny. Nicméně již první dvě kola, která byla odehrána v sobotu 3. října, napověděla, že to bude úkol velmi těžký.

Družstvo „A“ vyjelo k prvním zápasům do Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu. Ve Žďáru jsme nastoupili pouze ve třech ve složení Ladislav Vosyka, Jan Růžička a Milan Kruml. Z tohoto pohledu není výsledek 5:10 vůbec špatný. Navíc se Milan z pozice náhradníka blýskl dvěma body. Odpolední utkání proti největšímu favoritovi letošní sezóny Jiskře Havlíčkův Brod, v sestavě s ligovým dorostencem Danielem Bártou, mělo jednoznačný průběh. Na toto utkání doplnil náš trojlístek i Vladislav Trýb. Výsledek 0:10 je k našim hráčům možná až příliš krutý.

Družstvo „B“ v Krajské soutěži III. třídy začínalo také venku. Los je zavedl na stoly Sokolu Lhoty a Velkého Meziříčí. Hráče základní sestavy Filipa Karla a Martina Karla st. doplnili náhradníci Jan Kubíček a Martin Karel ml. V této sestavě jsme na velký úspěch nepomýšleli, nicméně výsledek 2:10 v obou zápasech jsme nečekali. Jediným, kdo mohl být alespoň se svým individuálním výkonem spokojený, byl benjamínek Filip Karel, který zařídil všechny čtyři body.

V neděli 4. října odstartovali své zápasy i hráči Regionálních soutěží. Družstvo „C“ v základní sestavě Jan Kubíček, Luboš Hart, Josef Petr a Otto Bartoš nezvládlo zápas v Havlíčkově Brodě a s domácí Jiskrou „E“ prohrálo 7:11.

S rozporuplnými pocity odjížděli z Mírovky hráči Světlé „D“, kteří sehráli své úvodní utkání Regionální soutěže II. třídy. Ve velmi neoblíbené herně, kde se často nevyhrává, nebyli naši hráči, v sestavě Dušan Porostovský, Jakub Doležal, Jiří Janáček a Stanislav Spilka, daleko od vítězství. Pět ze šesti pětisetových zápasů však prohráli a tak se museli spokojit pouze se dvěma body za remízu.

A ještě větší kalich hořkosti si vypili naši mladíci v Regionální soutěži III. třídy. Družstvo „E“ v sestavě Tomáš Tecl, Martin Karel ml., Tomáš Dvořák a Petr Dvořák přivítali TJ Sokol Horní Studenec. Neproměněný mečbol v pátém setu Martina na Bajowského, Petrova prohra 9:11 v pátém setu s Culkem a nesoustředěný výkon Tomáše Tecla s Lupoměským byly rozhodujícími momenty utkání a přinesly chlapcům nejtěsnější porážku 8:10.

A tak jediným hráčem našeho oddílu, kdo o víkendu zakusil vítězný pocit, byla mladší žákyně Daniela Růžičková. Ta nastoupila ke své ligové premiéře v dresu SK Jihlava. Jihlava je tradičním účastníkem 2. ligy žen skupiny C. V loňské sezóně hrála ve složení Michaela Morkusová, Adéla Píšová a ze Sokola Brtnice hostující Šárka Pikolonová. V létě jsme s vedoucí družstva Morkusovou domluvili, že stejným způsobem, tedy na hostování, bude občas za Jihlavu nastupovat i naše Daniela. A ta nastoupila hned od prvního kola, protože Pikolonová je, a kvůli zdravotní indispozici ještě pravděpodobně několik týdnů bude, mimo. Daniela do prvního utkání nastoupila s odhodláním a hned v první dvouhře proti Michaele Markové z SPŠ Bošky Bošovice bodovala. Celkově Jihlava zvítězila 7:3.

 

Výsledky všech zápasů můžete najít na informačním serveru http://stis.ping-pong.cz/htm/

 

úvodní foto: Daniela Růžičková (archiv)

 

—————

Zpět


Diskusní téma: O víkendu slavila pouze Růžičková

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.