Ocenění sportovců Města Světlá nad Sázavou za rok 2015

23.01.2016 21:53

V pátek 22. ledna 2016 proběhlo ve světelském divadelním sále slavnostní odpoledne, které se neslo v duchu předávání ocenění cen Města Světlá nad Sázavou za činnost v oblasti sportu.

Z našeho oddílu stolního tenisu byli na této prestižní akci vyhlášeni hned tři zástupci.

Mezi muži získal ocenění Ladislav Vosyka - dlouhodobá jednička našeho oddílu. Lídr týmu "A", který již sedmou sezónu v řadě hraje nejvyšší krajskou soutěž - divizi. Hráč pohybující se v TOP15 krajského žebříčku. Ladislav v prosinci 2015 vybojoval titul přeborníka okresu ve dvouhře a společně se svým bratrem i ve čtyřhře.

Ocenění za úspěšnou trenérskou práci v roce 2015 získala paní Martina Hurníková - osobní trenérka Filipa Karla, která má největší zásluhu na úspěších, kterých Filip dosahuje. Trenérka, která byla již několikrát nominována jako trenérka ČAST (Česká asociace stolního tenisu) pro projekt HBO (Hledáme budoucí olympioniky), kam se sjíždějí nejlepší nejmladší a mladší žáci z ČR. Trenérka, která má vynikající přístup k menším dětem a dokáže naučit techniku úderů a ostatní potřebné dovednosti na té nejvyšší úrovni. V současnosti studující trenérskou licenci „B“.

Za sportovní reprezentaci v roce 2015 - jednotlivci mládež získal ocenění Filip Karel - v roce 2015, kdy zakončil svoji působnost v kategorii nejmladšího žactva, dosáhl mnoha úspěchů na celorepublikové i mezinárodní úrovni. Na republice zakončil sezónu jako třetí hráč ve své kategorii a dvacátý hráč v kategorii vyšší. V únoru získal na mezinárodním turnaji ve slovenských Malackách dvě bronzová umístění (dvouhra i družstva). V dubnu vyhrál (společně se svým velikým kamarádem Šimonem Bělíkem z Ostravy) soutěž družstev na mezinárodním turnaji v rakouském Linci, který je jedním z největších turnajů mládeže v Evropě. V červnu vybojoval na mezinárodním turnaji Grand Prix v Praze stříbrnou medaili. O prázdninách se zúčastnil kempu ETTU (Evropská asociace stolního tenisu) "Eurotalents" v Lucembursku a poté také turnaje Eurominichaps 2015 ve Štrasburku (neoficiální Mistrovství Evropy kategorie mladšího žactva). Nyní je šestým hráčem republikového žebříčku v kategorii mladšího žactva, ačkoli má v této kategorii ještě "rok čas" (jsou zde hráči ročníků 2003 a mladší, Filip je 2004).

 

Za oddíl stolního tenisu všem oceněným sportovcům, trenérům a dalším sportovním činovníkům gratulujeme a přejeme jim spoustu úspěchů v jejich další činnosti i v následujících letech.

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Ocenění sportovců Města Světlá nad Sázavou za rok 2015

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.