Okresní soutěže začaly porážkou

12.10.2014 20:37

V neděli 12. 10. 2014 zahájily nový ročník i soutěže regionální (tzv. „okresní“). V Regionálním přeboru I. třídy bude soutěžit celkem 10 družstev a Světlou zastupuje tým „C“. V Regionálním přeboru II. a III. třídy nastoupí shodně po osmi družstvech. V RP II. startuje Světlá „D“, v RP III. Světlá „E“.

V letošním roce byl regionálním vedením schválen atraktivní nový herní systém. Po odehrání základní části systémem každý s každým dvoukolově (doma + venku), bude hrána ještě nadstavbová část, tzv. „play-off“ a „play-out“. Týmy na 1. – 4. místě se utkají ve vyřazovacích soubojích na dva vítězné zápasy o celkového vítěze dané soutěže. Týmy na 7. – 10. místě (RP I.) a 5. – 8. místě (RP II.) se utkají na dvě porážky o sestup.

Jako první rozehráli soutěžní ročník hráči bojující v nejvyšším okresu. Naše družstvo „C“ přivítalo rovněž „Céčko“ havlíčkobrodské Jiskry, které v minulém soutěžním ročníku sestoupilo z Krajského přeboru III. třídy. Na rozehrání tedy velmi těžký soupeř. A výsledek tuto skutečnost jen potvrdil. Dvěma body se blýskl Josef Petr, který porazil oba mladíky v brodském dresu Vrbatu a Petrlíka. Jeden bod přidal po roční pauze rozehrávající se Martin Karel st., který přehrál Vrbatu. Jan Kubíček a Tomáš Tecl vyšli bodově naprázdno. Zápas skončil 3:15 a tak nezbývá než přát našim hráčům do dalšího kola více štěstí a lepší výsledek.  

Výsledek:
TJ SB Světlá nad Sázavou „C“ – TJ Jiskra Havlíčkův Brod „C“  -  3 : 15

Úspěšnost:
Josef Petr – 2/2,5; Martin Karel st. – 1/3,5; Jan Kubíček – 0/4,5; Tomáš Tecl – 0/4,5.

—————

Zpět


Diskusní téma: Okresní soutěže začaly porážkou

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.