Pět výher, jedna remíza a jedna porážka

19.10.2014 22:52

Uplynulý víkend 18. – 19. 10. 2014 byl pro světelský stolní tenis úspěšný. Ze sedmi utkání, ve kterých se postupně představila všechna naše družstva, jsme vybojovali pět výher a jednu remízu.

V krajských soutěžích zahájili v sobotu velmi dobře reprezentanti našeho prvního oddílu. V 9.30 hodin nastoupili v Telči. Do utkání vstoupili výhrou v obou čtyřhrách, na které navázali úspěchem hned v následujících třech dvouhrách. Pak sice Martin Karel st. prohrál po boji v pěti setech s domácím Zdražilem, ale naši hráči si průběžné vedení pohlídali a utkání dovedli do vítězného konce 10:3.

Ve stejném stylu na ně krátce po poledni navázali hráči „Béčka“, kteří své utkání hráli v Pelhřimově. Zvítězili v obou úvodních čtyřhrách a ve dvouhrách byli jasně lepší. V utkání nakonec zvítězili 10:2.

Odpolední zápasy přivedly oba naše zástupce v krajských soutěžích do soukromé herny pana Hanzálka v Polesí. Tento mecenáš a velký fanda stolního tenisu zde buduje velmi ambiciózní tým a jako nováček divizní soutěže pomýšlí na okamžitý postup do třetí ligy. Již v loňské sezóně výrazně posiloval a v létě realizoval přestup své největší hvězdy. Z pražského El Niňa přišel dvacetiletý Filip Korbel ml.. Hráč, který v minulé sezóně nastupoval za El Niňo „B“ v první lize mužů, a který měl celkovou úspěšnost za sezónu v této soutěži 40,54%. Naše „Áčko“ jelo do Polesí toto utkání, ve kterém jsme prakticky neměli šanci, odehrát se ctí a nakonec jsme díky Pepovi Břízovi neodjížděli s nulou.

To naše „Béčko“ pomýšlelo na lepší výsledek. B-tým Polesí je složen ze dvou synů pana majitele a několika hráčů krajské úrovně z okolí. Jak bude utkání vyrovnané a plné překvapivých zvratů napověděla již úvodní čtyřhra. V té naše dvojice Honza Růžička – Bohumír Sedláček nastoupila proti dvojici mladých Hanzálků a v prvních třech setech neměla prakticky co hrát. Utkání vypadalo jednoznačně až do stavu 2:0 na sety a 10:6 na body. Domácí považovali utkání za hotové a závěrečný bod podcenili. Všechny čtyři mečboly zahodili a naši ucítili šanci. Do svého soupeře se zakousli, utkání ve třetím setu otočili a nakonec se radovali z výhry 3:2 na sety oni. Druhou čtyřhru naše dvojice Tomáš Plecitý – Milan Kruml 2:3 na sety naopak prohrála. I ve dvouhrách se skóre měnilo jako na houpačce a naše hráče určitě mrzí závěr utkání. Před posledními dvěma dvouhrami jsme vedli 9:7, ale ani Sedláček ani Kruml desátý a zároveň vítězný bod vybojovat nedokázali. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 9:9.

V neděli se v soutěžích regionálního přeboru (RP) představila naše družstva „C“, „D“ a „E“. „Céčko“ v RP I. třídy vyjelo ke svému druhému utkání této sezóny do Havlíčkova Brodu poprvé v základní sestavě a na průběhu i výsledku utkání to bylo velmi znát. Desetiletý Filip Karel, který nám v prvním utkání chyběl, byl stoprocentní a porazil všechny hráče domácího týmu. Se svým otcem Martinem Karlem st. zvítězili i ve čtyřhře. Když pak i Martin dokázal zvítězit ve všech svých zápasech dvouher, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Josef Petr přispěl jedním bodem a Honza Kubíček dvěma. Společně vyhráli i čtyřhru. Utkání tedy skončil vítězstvím našeho družstva 13:5.

V soutěži RP II. třídy nastoupilo v domácím prostředí naše „Déčko“ proti „G“ týmu Chotěboře. Utkání mělo jednoznačný průběh a přineslo domácím pohodlné vítězství 14:4. Vyhráli obě čtyřhry a ve dvouhrách ztratil dva body Jaroslav Růžička a po jednom bodu Jakub Doležal a Dušan Porostovský. Jiří Janáček a Otto Bartoš, který Jirku po dvou zápasech vystřídal, svá dvě utkání vyhráli.

Pro letošní sezónu jsme v nově vytvořené soutěži RP III. třídy, ve které nastupují většinou začínající hráči a dva nově vytvořené oddíly (Šmolovy a Horní Studenec), rezervovali naše družstvo „E“ pro mladé naděje světelského stolního tenisu. A do soutěžního ročníku vstoupili skvěle. Úvodní utkání je zavedlo do Kámenu, kde sehráli duel proti domácímu družstvu „B“. Tomáš Tecl, Martin Karel ml. i Michal Šimon, kteří již mají něco odehráno z předchozích dvou let v RP II. i RP I., byli stoprocentní. Velmi potěšitelný byl výkon Petra Hájka, který zažil svojí premiéru. Nervozitu překonal a prohrál pouze jednou. Vítězství 17:1 je pro naše mladé naděje jistě velkým povzbuzením do dalších utkání.

Všem hráčům světelského oddílu stolního tenisu, kteří o uplynulém víkendu zasáhli do bojů nad zelenými stoly, gratulujeme k podaným výkonům a děkujeme za reprezentaci našeho oddílu. Jen tak dál…


Výsledky a úspěšnosti:

SK Telč „A“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „A“  -  3 : 10
Josef Bříza ml. – 3,5/0; Radek Vosyka – 3,5/0; Ladislav Vosyka – 2,5/1; Martin Karel st. – 0,5/2

SK Tenis Polesí „A“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „A“  -  10 : 1
Josef Bříza ml. – 1/1,5; Radek Vosyka – 0/2,5; Ladislav Vosyka – 0/3,5; Martin Karel st. – 0/2,5

TJ Spartak Pelhřimov „C“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „B“  -  2 : 10
Jan Růžička – 3,5/0; Tomáš Plecitý – 3,5/0; Bohumír Sedláček – 1,5/1; Milan Kruml – 1,5/1

SK Tenis Polesí „B“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „B“  -  9 : 9
Jan Růžička – 4,5/0; Tomáš Plecitý – 2/2,5; Bohumír Sedláček – 1,5/3; Milan Kruml – 1/3,5

TJ Jiskra Havlíčkův Brod „D“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „C“  -  5 : 13
Filip Karel – 4,5/0; Martin Karel st. – 4,5/0; Jan Kubíček – 2,5/2; Josef Petr – 1,5/3

TJ SB Světlá nad Sázavou „D“ – TJ CHS Chotěboř „G“  -  14 : 4
Dušan Porostovský – 3,5/1; Jakub Doležal – 3,5/1; Jaroslav Růžička – 2,5/2; Jiří Janáček – 2,5/0; Otto Bartoš – 2/0

TJ ZOD Kámen „B“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „E“  -  1 : 17
Tomáš Tecl – 4,5/0; Martin Karel ml. – 4,5/0; Michal Šimon – 4,5/0; Petr Hájek – 3,5/1

—————

Zpět


Diskusní téma: Pět výher, jedna remíza a jedna porážka

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.