Pořádali jsme turnaj nejmladšího žactva

29.09.2015 20:14

Ve sváteční pondělí 28. září 2015 pořádal náš oddíl první krajský bodovací turnaj nejmladšího žactva (ročník 2005 a mladší) této sezóny, který je zařazen do seriálu Poháru Vysočiny. Do herny stolního tenisu ve Sportovním centru Pěšinky se společně se svými rodiči a trenéry sjelo 19 chlapců a Klárka Peštálová z Třeště, která jediná zastupovala dívky. Z našeho oddílu se turnaje účastnil náš současný jediný nejmladší žák Jakub Růžička (r.2007).

Vzhledem k počtu účastníků byl turnaj odehrán třístupňovým skupinovým systémem. 20 účastníků bylo rozděleno do čtyř pětičlenných skupin. Z každé postupovali první dva hráči do bojů o první až osmé místo, další osmička hrála o deváté až šestnácté místo a hráči, kteří se v kvalifikačních skupinách umístili na posledním místě, sehráli skupinku o 17. – 20. místo.

Ve finálové skupince se mezi prvními třemi hráči zrodily velmi zajímavé výsledky. O celkovém vítězi pak rozhodovalo počítání setů ze vzájemných zápasů. Nasazená jednička Jakub Hitzger (HB Ostrov) porazil 3:2 Josefa Stehna (Humpolec), ale 2:3 prohrál s Prokopem Kamarádem (Přibyslav). Když pak Kamarád prohrál 1:3 se Stehnem, bylo jasné, že celkovým vítězem se právě o ten jediný set stal Josef Stehno. Druhý byl Hitzger a třetí místo zbylo na Kamaráda.

Jakub Hitzger si však jednu zlatou medaili odvezl. Společně se svým oddílovým spoluhráčem Matyášem Jinkem ovládli soutěž čtyřher, když ve finále porazili právě Josefa Stehna, který hrál s Jakubem Horkým ze Žďáru nad Sázavou. Na třetím místě skončila dvojice z Třeště, Klára Peštálová s Tomášem Palánem.

Světelský Jakub Růžička skončil na desátém místě. Během turnaje odehrál velmi pěkné zápasy a připsal si několik cenných vítězství. V soutěži čtyřher nastoupil po boku přibyslavského Adama Stehna a společně vybojovali pěknou čtvrtou příčku.

Všem hráčům gratulujeme k dosaženým úspěchům a předvedené hře. Doufáme, že se jim u nás líbilo a na příští turnaj do Světlé dorazí třeba i ve větším počtu.

 

úvodní foto (zleva): Jakub Hitzger, Josef Stehno, Prokop Kamarád

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Pořádali jsme turnaj nejmladšího žactva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.