Poslední bodovací turnaje mládeže

25.04.2015 08:00

O víkendu 25. - 26. dubna čekají stolně tenisovou mládež našeho kraje poslední dva krajské bodovací turnaje v rámci Poháru Vysočiny mládeže. Nejprve se v sobotu v Havlíčkově Brodě utkají na svém pátém turnaji této sezóny dorostenci, v neděli pak v Humpolci mají sedmý turnaj starší žáci. Minimálně do Humpolce vyšleme výpravu několika našich reprezentantů.

Po odehrání všech turnajů budou sečteny body za celou sezónu a sestaveno pořadí Poháru Vysočiny v jednotlivých kategoriích. Do žebříčku se každému hráči započítávají čtyři nejlepší výsledky z pěti u kategorií nejmladšího žactva a dorostu. U kategorií mladšího a staršího žactva se započítává šest nejlepších výsledků ze sedmi.

Po těchto součtech bude vždy deset nejlepších hráčů v dané kategorii pozváno na závěrečný turnaj tzv. "TOP10", kde se bude hrát o prémiové body a celkové pořadí soutěžního ročníku. Turnaje TOP10 se mohou zúčastnit, dle Rozpisu Poháru Vysočiny, pouze registrovaní hráči. Zejména v kategorii nejmladšího žactva tak pravděpodobně na závěrečném turnaji neuvidíme opravdu ty nejlepší, z první desítky nejsou čtyři hráči registrováni. A to je jistě škoda.

Turnaje TOP10 kategorie staršího a mladšího žactva jsou dle krajského kalendáře naplánovány na termíny 3. května a 9. května. Původní termín pro mladší žactvo byl 1. května, ale díky rychlému zásahu předsedy KM KSST Vysočina byl s oddíly domluven operatviní přesun na 9. května. V termínu 1. května by se totiž turnaje TOP mladšího žactva nemohl zúčastnit suverén letošní sezóny, jihlavský Šimon Jadrný. Šimon byl poprvé ve své kariéře přizván na celorepublikové výběrové soustředění pod patronátem ČAST v rámci projektu "Hledáme budoucí olympioniky", které se uskuteční ve Vlašimi ve dnech 30. dubna - 3. května. Náš Filip Karel, který je pevnou součástí tohoto projektu již druhou sezónu, tak bude mít na kempu konečně také jednoho spoluhráče z našeho kraje.

—————

Zpět


Diskusní téma: Poslední bodovací turnaje mládeže

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.