První kolo Českého poháru zároveň posledním

12.09.2014 22:08

V pátek 12. září v 18.30 sehráli naši hráči na domácích stolech utkání prvního kola republikového stupně Českého poháru, do kterého jsme postoupili díky druhému místu v krajském stupni v předchozí sezóně. Naším soupeřem bylo družstvo SKC Zruč nad Sázavou TENNISLINE, které v právě začínající sezóně bude startovat ve III. lize, skupině C.

Naše družstvo nastoupilo v kombinované sestavě. Bratrskou dvojici Vosyků doplnil Honza Růžička, hrající za B-tým v Krajském přeboru II. třídy. Josef Bříza několik dnů před utkáním bohužel onemocněl a Vladimír Trýb díky rodičovským povinnostem, které mu v minulém měsíci začaly, zatím do přípravy nenaskočil.

Ani náš soupeř nenastoupil v nejsilnější sestavě. Týmovou dvojku Škopka a trojku Františka Herouta doplnil též náhradník z B-týmu Tomáš Herout. I tak byli hosté velkým favoritem a tuto svoji roli zvládli dokonale.

Ve čtyřhře bratři Vosykové promarnili v prvním setu setbol a i druhý set ztratili nejmenším možným rozdílem dvou bodů. Třetí set sice vyhráli, ale to bylo všechno. V dalším setu dvojice František Herout - Škopek zápas ukončila. I ve dvouhrách tahali domácí celé utkání za kratší konec. Většina zápasů skončila výsledkem 0:3 pro hosty. Přesto se našim podařilo vybojovat dva body, když Láďa Vosyka a Honza Růžička porazili Tomáše Herouta.

A tak po necelých dvou hodinách slavil soupeř výhru 8:2 a zároveň postup do druhého kola Českého poháru. Hostům tímto gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí i do dalších bojů. 

Výsledek: TJ SB Světlá nad Sázavou - SKC Zruč nad Sázavou TENNISLINE  -  2 : 8

Úspěšnost: Ladislav Vosyka - 1/2,5; Jan Růžička - 1/2; Radek Vosyka - 0/3,5.

—————

Zpět


Diskusní téma: První kolo Českého poháru zároveň posledním

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.