První kolo republikových BTM

13.09.2014 08:00

O víkendu 13. - 14. 9. 2014 se rozeběhne letošní seriál republikových bodovacích turnajů mládeže, ve kterých budou hráči všech mládežnických kategorií bojovat o poháry, body do republikových žebříčků a ti nejlepší v každé kategorii o právo přímé nominace na Mistrovství České republiky jednotlivců.

Již tradičními hostiteli úvodních turnajů jsou pražské herny na Oáze a Jižním Městě. V sobotu proběhnou soutěže dorostu a mladšího žactva, v neděli pak žactva staršího a nejmladšího. Detailnější informace a propozice naleznete ZDE.

Daniela Růžičková letos zahajuje mezi mladšími žákyněmi na pěkné patnácté příčce republikového žebříčku a jistě by si ráda o několik příček polepšila. Zda bude startovat i mezi staršími žákyněmi ještě není rozhodnuto. Přeci jen jsou to hráčky až o tři roky starší.

Filip Karel startuje letos posledním rokem v kategorii nejmladších žáků a sezónu zahajuje na třetím místě republikového žebříčku. Do turnajů bude tedy pokaždé vstupovat s medailovými ambicemi a všichni věříme, že je i naplní. V kategorii mladších žáků zahajuje na 29. místě a jeho cílem pro letošní sezónu je posun alespoň o pět míst výše. Právě prvních 24 hráčů republikového žebříčku má jistou přímou nominaci na MČR a to je jedním z vrcholů sezóny.

Tomáš Tecl, který se v uplynulé sezóně objevil na několika turnajích mladšího žactva, se pro letošní ročník posunul do kategorie vyšší. A jelikož mezi staršími žáky v minulé sezóně nestartoval, nemá žádné body a letošní ročník bude zahajovat jako nenasazený hráč. Držme mu však palce, aby se mu podařilo nějaké body uhrát a na žebříčku se posunout na výhodnější pozice.

Ostatní naši mladí hráči se budou soustředit spíše na turnaje krajské, které zahájí letošní klání o týden později prvním turnajem dorostu.

Všem našim hráčům přejeme do nového soutěžního ročníku dobrý pink a hodně radosti ze své hry, pohybu a společných sportovních zážitků.

—————

Zpět