První zápasy Play-Off pro Světlou neúspěšné

17.03.2015 09:03

Od pátku 13. 3. do neděle 15. 3. bylo odehráno první kolo nadstavbové části soutěží Regionálních přeborů I. – III. třídy. Pro naše družstva „C“ – „E“, kde každé nastupuje v jedné výkonnostní třídě, je jistě velmi potěšitelné, že se po odehrání základní části probojovali do bojů o celkové vítězství v soutěžích. Záchranářským starostem jsme se tak vyhnuli.

Družstvo Světlá „C“ v soutěži RP I. zakončilo po základní části na čtvrtém místě desetičlenné tabulky. Z osmnácti utkání zvítězilo devětkrát, čtyřikrát remízovalo a čtyřikrát odešlo poraženo. Jedno utkání bylo zkontumováno z důvodu neodehrání utkání v řádném termínu. Čtvrté místo tak znamenalo postup do semifinále proti družstvu TJ Jiskra Havlíčkův Brod „C“, které suverénním způsobem bez ztráty jediného bodu základní část vyhrálo. Jiskra v minulé sezóně sestoupila z Krajského přeboru III. třídy a letos se do „kraje“ chce vrátit. A je na nejlepší cestě. V prvním utkání na půdě soupeře jsme prohráli 3:14. Do utkání však za Světlou nastoupil ze základní čtveřice pouze Jan Kubíček, který uhrál všechny tři body. Jaroslav Růžička a ani oba mladíci, Tomáš Tecl a Martin Karel ml., kteří hrají pravidelně o dvě třídy níž, žádné body nepřidali. Nicméně jejich výkon nebyl vůbec špatný a odehráli velmi pěkné zápasy.

Družstvo Světlá „D“ v soutěži RP II. skončilo po základní části na třetím místě osmičlenné tabulky. Ze čtrnácti utkání zvítězilo devětkrát, jednou remizovalo a čtyřikrát prohrálo. V prvním kole nadstavbové části se tak utkalo s družstvem TJ Sokol Mírovka, které základní část soutěže zakončilo na druhém místě tabulky. Utkání našim bohužel nevyšlo. Po prohrané čtyřhře dokázali ve dvouhrách bodovat pouze zkušení Ladislav Zatočil a Otto Bartoš, když každý zvítězil ve třech zápasech. Dušan Porostovský ani Jakub Doležal bohužel žádný bod přidat nedokázali a tak naši prohráli 6:11. Doufejme, že v odvetě na domácí půdě zabojují a pokusí se utkání hrané na dvě vítězství ještě zdramatizovat.

Družstvo Světlá „E“ v soutěži RP III. skončilo po základní části na čtvrtém místě osmičlenné tabulky. Ze čtrnácti utkání osmkrát zvítězilo a šestkrát bylo poraženo. V prvním kole nadstavbové části se tak utkalo s vítězem základní části TJ Sokol Přibyslav „B“. První utkání hrané na soupeřově půdě bylo velmi vyrovnané. Naši mladíci Tomáš Tecl a Martin Karel ml. sahali po vítězství ve čtyřhře, ale proti zkušené dvojici Dolák – Kamarád nakonec v pěti setech prohráli. Když pak v závěru Tecl v pěti setech podlehl Höferovi a Karel prohrál s Kamarádem, prohráli celkově 7:10. Zkušený Milan Maršík přispěl třemi body, Tecl a Karel dvěma. Dorostenec Tomáš Dvořák, který během celé sezóny předváděl velmi dobré výkony a v tabulce úspěšnosti dosáhl na 50% vyhraných zápasů, tentokrát zůstal bohužel bez bodu. I tak věříme, že na domácí půdě budeme ještě silnější a souboj dokážeme vrátit do Přibyslavi k rozhodujícímu třetímu utkání.

—————

Zpět


Diskusní téma: První zápasy Play-Off pro Světlou neúspěšné

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.