SATELITY v Havířově a Hluku zahájily novou sezónu

25.08.2014 22:39

Již 22. ročník mezinárodních turnajů ve stolním tenisu SATELLITE TOUR 2014 v Havířově a Hluku zahájily ve dnech 21.-22.8.2014 a 24.-25.8.2014 letošní sezónu mládeže. První den se vždy konal turnaj družstev, druhý den soutěže jednotlivců.

Do turnaje družstev nikdo z Vysočiny nezasáhl, účastnili jsme se soutěží jednotlivců. Počet startujících z našeho kraje byl však velmi nízký. Zastoupení obstaralo duo z oddílu SK Jihlava, starší žák Dominik Lengal a mladší žák Šimon Jadrný a dvojice z našeho oddílu, mladší žákyně Daniela Růžičková a nejmladší žák Filip Karel. Filip však startoval mezi mladšími žáky, turnaje Satelit se v kategorii nejmladšího žactva nehrají.

Soutěže jednotlivců se rozehrávají v kvalifikačních skupinách, z nichž první dva hráči postupují do hlavní soutěže, která se hraje vyřazovacím způsobem. Ostatní hráči končí, na Satelitech se soutěže útěchy nehrají.

Havířov:

Mezi mladšími žákyněmi startovalo 19 hráček v pěti základních skupinách. Daniela postoupila ze druhého místa, když v souboji o první podlehla Malíkové z KST Hluk. V prvním kole hlavní soutěže po výborném výkonu přehrála Pavlu Bačinovou z SK Dobré, ale Terezková z reprezentačního týmu Slovenska byla již nad její síly. Daniela tak obsadila výborné dělené páté místo.

Filipovi los mezi 55 mladšími žáky přisoudil skupinu číslo jedna s prvním nasazeným hráčem Ďaňovský z reprezentačního týmu Slovenska. Tento zápas Filip sice prohrál, ale postup ze druhého místa přes dalšího nasazeného slovenského hráče Muchu přesto vybojoval. V hlavní soutěži se mu však nedařilo a velmi slibně rozehraný zápas se Svojanovským z TTC Ústí n.O. ztratil až na výhody v pátém setu. Filip obsadil solidní dělené 17. místo.

Šimon po vítězství v základní skupině pokračoval ve výborné hře i v hlavní soutěži a nakonec vybojoval bronzovou medaili. V semifinále podlehl Mokrejšovi ze Sokola Hradec Králové 2, pozdějšímu vítězi celého turnaje.

Dominikovi se bohužel nedařilo a po třech porážkách v těžké skupině se s turnajem brzy rozloučil.

Hluk:

Již tradičně bývá druhý turnaj série v Hluku obsazen daleko lépe. Nejinak tomu bylo i letos.

Mezi mladšími žákyněmi startovalo 38 hráček. Daniele se bohužel tolik nedařilo a i přes velmi pěkný výkon proti třetí nasazené Stránské skončila po dvou porážkách a jednom vítězství na třetím místě a soutěž pro ni skončila.

Filip byl tentokrát mezi 76 mladšími žáky nasazený jako dvojka do skupiny číslo patnáct. Filip zabojoval a skupinu vyhrál. Tím si vybojoval lepší výchozí postavení do pavouka pro hlavní soutěž. První kolo měl volné. Ve druhém kole přehrál 3:1 Slezáka z KST Zlín a v osmifinále si 3:2 poradil s Rusnákem ze Sokola Ropice, přestože již 0:2 na sety prohrával. Ve čtvrtfinále však narazil na pozdějšího vítěze celého turnaje, čtvrtého hráče českého žebříčku Radka Skálu z TTC MS Brno, který byl již nad jeho síly. Dělené páté místo mezi mladšími žáky je pro našeho benjamínka vynikajícím výsledkem.

Šimon prošel turnajem prakticky stejným způsobem. Základní skupinu, do které byl nasazený jako jednička, vyhrál a v hlavní soutěži skončil, stejně jako Filip, na výborném děleném pátém místě. Šimona vyřadil Zagoskin z Kazaně.

Dominik vstoupil do turnaje mezi 66 staršími žáky jako nenasazený. S boji v základní skupině si však poradil lépe než v Havířově a po dvou vítězstvích se mu podařilo probojovat do hlavní soutěže. Samuel Fečo z VsTK Vranov nad Toplou v prvním kole hlavní soutěže byl nad jeho síly a Dominik prohrál 0:3 na sety. Obsadil tak velmi pěkné dělené 17. místo.

Oběma našim mladým hráčům a samozřejmě i našim kamarádům z Jihlavy moc gratulujeme k předvedené hře a dosaženým výsledkům. Myslíme si, že ačkoli byla výprava z Vysočiny velmi skromná, dali o sobě naši hráči vědět. Tři dělená pátá místa a jedna medaile je příslibem do nadcházející sezóny.

foto: http://www.sporthluk.uh.cz/

—————

Zpět


Diskusní téma: SATELITY v Havířově a Hluku zahájily novou sezónu

Datum: 26.08.2014

Vložil: Majka

Titulek: Satelity

Děkujeme za pěkný článek a pochvalu. Také Vám moc gratulujeme.

—————