Tomáš Tecl dvakrát bronzový na přeborech staršího žactva

23.03.2016 09:31

V sobotu 19. března 2016 se v humpolecké herně stolního tenisu uskutečnil krajský přebor staršího žactva (ročník 2001 a mladší) Kraje Vysočina. Celkem se jej zúčastnilo 20 nominovaných hráčů. Náš oddíl reprezentovala trojice Tomáš Tecl (r.2001), Martin Karel (r.2002) a Petr Dvořák (r.2003). Martin s Tomášem startovali společně i v turnaji čtyřher, Petr nastoupil ve dvojici s Pavlem Pazderou (Jiskra Havlíčkův Brod).

Nejlepšího výsledku z našich hráčů dosáhl Tomáš Tecl. Po bezpečném postupu ze základní pětičlenné skupiny, kde neztratil ani jeden set, prohrál ve skupině druhého stupně pouze s nasazenou jedničkou Dominikem Lengalem (SK Jihlava). Jaroslava Hájka (Jiskra Humpolec) porazil 3:1 a postoupil do finálové skupiny pro nejlepší čtyři hráče.

Zde nejprve prohrál s nasazenou dvojkou Štěpánem Sukupem (TJ Žďár nad Sázavou) a poté v rozhodujícím utkání o bronzovou příčku porazil 3:0 Pavla Pazderu.

  Další bronzovou medaili přidal v turnaji čtyřher společně s Martinem. V semifinále, které bylo asi nejpohlednějším utkáním turnaje čtyřher, prohráli těsně s dvojicí Sukup – Topič (Žďár – Humpolec).

Martin po dvou porážkách v základní skupině od Sukupa a Řezáče (Humpolec) skončil na třetím, tj. nepostupovém místě a do dalších bojů mezi jednotlivci již nezasáhl. Ani Petr nedokázal ze základní skupiny postoupit, prohrál všechny čtyři zápasy.

Petr s Pazderou ve čtyřhře přešli přes první kolo, ale ve druhém kole je vyřadili pozdější vítězové Dominik Lengal – Matěj Holub (oba SK Jihlava).

Všem třem chlapcům děkujeme za pěknou reprezentaci našeho oddílu na krajských přeborech a Tomášovi a Martinovi gratulujeme k zisku medailí.

 

úvodní foto (zleva): Sukup, Lengal, Tecl

foto čtyřher (zleva): Sukup, Topič, Holub, Lengal, Tecl, Karel, Řezáč, Hájek

—————

Zpět


Diskusní téma: Tomáš Tecl dvakrát bronzový na přeborech staršího žactva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.