Tomáš Tecl na dorostu opět v nejlepší desítce

28.10.2014 20:04

Ve sváteční úterý 28. 10. 2014 se v Havlíčkově Brodě uskutečnil druhý Krajský bodovací turnaj dorostu (ročník 1997 a mladší) seriálu Poháru Vysočiny mládeže této sezóny. Turnaje se celkově zúčastnilo 36 hráčů (z toho 3 děvčata) z devíti oddílů Vysočiny. Náš oddíl reprezentovala dvojice Tomáš Tecl (r.2001) a Tomáš Dvořák (r.1998).

Ani jeden z našich Tomášů nebyl do kvalifikačních skupin nasazen. Ale se zápasy si poradili velmi dobře. Tomáš Dvořák startoval v pětičlenné skupině číslo dva a po dvou výhrách a dvou porážkách od obou nasazených hráčů obsadil třetí příčku a putoval do útěchy. Tam měl první kolo volné. Ve druhém si poradil 3:1 na sety se Šimonem Šejstalem z Polné. Ve třetím kole útěchy mu však vystavil stopku Jan Macháč z Třeště. Tomáš obsadil pěkné dělené páté místo v útěše, tj. celkově 21. – 24. místo.

Tomáš Tecl si vedl ještě lépe. Startoval ve čtyřčlenné skupině číslo osm. V úvodním utkání prohrál s turnajovou osmičkou Martinem Jiráskem z Havlíčkova Brodu 0:3. Překvapil však v dalším zápase. Proti Petru Pospíchalovi z Jihlavy, který byl druhým nasazeným hráčem této skupiny, podal vynikající soustředěný výkon a zvítězil 3:0. Když i v závěrečném utkání přehrál 3:0 Ondřeje Šimona z Humpolce, nebylo o jeho postupu mezi šestnáct nejlepších pochyb. V prvním kole svedl pěknou bitvu s druhým nasazeným hráčem celého turnaje brodským Alešem Novákem. Novákovy zkušenosti však převážily zápas na jeho stranu a Tomáš prohrál 1:3 na sety. Ve skupině o 9. – 16. místo Tomáš nejprve porazil 3:0 Víta Bruknera z Humpolce a vzápětí 3:1 i jeho oddílového kolegu Aleše Krčila. Oba své spoluhráče nakonec pomstil v utkání o celkové deváté místo Petr Kmoch ml. a našeho Tomáše přehrál 3:2 na sety. Tomášovo druhé umístění v elitní desítce na turnaji dorostenců této sezóny je potvrzením, že jeho trénink a výkonnostní růst se ubírá správným směrem.

Oběma našim hráčům gratulujeme k pěkným umístěním a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

—————

Zpět


Diskusní téma: Tomáš Tecl na dorostu opět v nejlepší desítce

Datum: 05.12.2014

Vložil: Nike Free 5.0

Titulek: rwzzfsq@gmail.com

—————