Tomáš Tecl v Polné dvakrát zlatý !

02.02.2016 20:22

Velmi úspěšný turnaj odehrál náš starší žák Tomáš Tecl, který se společně s Martinem Karlem ml. startoval v neděli 31. ledna 2016 krajského bodovacího turnaje staršího žactva v Polné.

Turnaje se zúčastnilo celkem 26 hráčů. Z tohoto počtu byla pouze jedna hráčka, mladší žákyně Lucie Janáčková ze Žďáru nad Sázavou. Turnaj byl rozehrán v osmi tří až čtyřčlenných skupinách s následnými dohrávanými pavouky v hlavní soutěži i útěše.

Tomáš vstupoval do turnaje jako nasazená čtyřka a Martin jako pětka. Součet jejich nasazení jim zároveň přisoudil pozici nasazených jedniček do turnaje čtyřher.

Oba naši kluci postoupili do hlavní soutěže z prvního místa. Tomáš si však s našimi nervy trošku pohrával v utkání proti humpoleckému Hájkovi, který se protáhl až na pět setů. V prvním kole Tomáš přešel 3:0 přes humpoleckého Boška a Martin stejným výsledkem přes jeho oddílového kolegu Pátka. V dalším kole se však jejich cesty již rozešly.

Martin ve čtyřech setech neuspěl proti nasazené jedničce Holubovi z Jihlavy. V utkáních o páté až osmé místo pak prohrál i s humpoleckým Řezáčem a žďárskou Janáčkovou a skončil tak na pěkném osmém místě. Vzhledem k jeho dvouměsíčnímu tréninkovému výpadku způsobeném zdravotními trablemi odehrál docela dobrý turnaj.

Tomáš pokračoval ve své cestě za celkovým úspěchem čtvrtfinálovým vítězstvím 3:0 nad Borkovcem z Velké Bíteše. V semifinále odehrál těžký zápas s nasazenou dvojkou Erikem Topičem z Humpolce a po vítězství 3:2 postoupil do finále. Tam jej čekal přemožitel Matěje Holuba, nasazená trojka Pavel Pazdera z Jiskry Havlíčkův Brod. Tomáš si na finále věřil, na Pavla totiž dlouhodobě umí. A výsledek mu dal za pravdu. Tomáš po vítězství 3:0 oslavil svůj první triumf na krajském bodovacím turnaji.

A tento úspěch ještě znásobil v turnaji čtyřher. Společně s Martinem vybojovali i v této soutěži zlatou medaili, když ve finále přehráli 3:0 dvojici Zdeněk Trtík – Pavel Pazdera z Jiskry Havlíčkův Brod.

Tomášovi moc gratulujeme k jeho velkému individuálnímu úspěchu. Samozřejmě gratulujeme i Martinovi k další medaili ze čtyřher. Oběma našim hráčům zároveň děkujeme za velmi pěknou reprezentaci našeho oddílu.

 

úvodní fotografie: zlatá dvojice ze čtyřher - zleva Tomáš Tecl a Martin Karel

fotografie v textu: medailisté - zleva Pavel Pazdera, Tomáš Tecl a Matěj Holub

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Tomáš Tecl v Polné dvakrát zlatý !

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.