Tomáš Tecl zlatý ve čtyřhře

27.04.2015 22:20

V neděli 26. dubna se konal poslední krajský bodovací turnaj mládeže zařazený do Poháru Vysočiny právě probíhající sezóny. Do humpolecké herny se sjelo 29 hráčů, z čehož byla dvě děvčata. Světelský oddíl reprezentovala pouze dvojice Tomáš Tecl a Petr Dvořák. Turnajovou sezónu uzavřou následující dva víkendy turnaje TOP10, které jsou určené pro hráče na prvních deseti místech hodnocení Poháru Vysočiny v daných kategoriích.

Petr kvalifikační skupinu nezvládl a všechny tři zápasy prohrál 0:3. Další utkání odehrál v soutěži útěchy. Po jednom vítězství a dvou porážkách obsadil v útěše osmé místo, celkově tedy 24. místo. Petrovi nedělní turnaj vůbec nevyšel a byl znát tréninkový výpadek z posledních týdnů.

Tomáš si ve skupině číslo pět jako nasazená jednička poradil skvěle a oba zápasy vyhrál 3:0. V hlavní soutěži přehrál v prvním kole domácího Jana Ocha 3:1 a ve čtvrtfinále se utkal s brodským Pazderou. Utkání Tomášovi bohužel nevyšlo a prohrál 1:3. V části o konečné 5. – 8. místo porazil 3:2 Švihálka z Mikulovic a v utkání o celkové páté místo 3:1 domácího Topiče. Páté místo je velmi pěkný výsledek a Tomášovi moc gratulujeme.

Vynikající výsledek Tomáš dosáhl ve čtyřhře. Nastoupil ve dvojici s Radimem Konečným (Jiskra Havlíčkův Brod). Do turnaje vstupovali jako nasazený pár číslo tři. Postupně přehráli 3:0 domácí dvojici Topič – Pátek, 3:2 další domácí dvojici Brůna – Bošek a ve čtvrtfinále 3:0 nasazené jedničky Hamákovou s Němcovou (Žďár nad Sázavou). Ve finále se utkali s nasazenou dvojicí číslo dva Švihálek – Abrahám (Mikulovice) a zvítězili 3:1. Celý turnaj čtyřher tak vyhráli a získali zlaté medaile. Moc gratulujeme!

úvodní foto: Tomáš Tecl (archiv)

—————

Zpět


Diskusní téma: Tomáš Tecl zlatý ve čtyřhře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.