Turnaj nemladších žáků ve Světlé se vydařil

05.10.2014 23:49

V neděli 5. 10. 2014 pořádal světelský oddíl stolního tenisu první Krajský bodovací turnaj nejmladšího žactva (ročník 2004 a mladší) této sezóny. Do soutěže se přihlásilo 22 chlapců a 2 děvčata, celkem z osmi oddílů. Turnaj jsme zahájili nástupem účastníků v 8.45 hodin a na pěti stolech jsme, včetně čtyřher, skončili a vyhlašovali výsledky ve 13.30 hodin.

Dle rozpisu Poháru Vysočiny, kam jsou turnaje nejmladšího žactva letos premiérově zařazeny, jsme soutěže rozehráli v osmi základních skupinách po třech hráčích. Z každé skupiny postupovali první dva do hlavní soutěže, poražení ze třetích míst měli zajištěné právo startu v soutěži útěchy. Hlavní soutěž i útěcha se hrála vyřazovacím způsobem s dohráváním do konečných umístění. Zároveň jsme po odehrání základních skupin sehráli i turnaj čtyřher. Čtyřhry již klasickým vyřazovacím způsobem na jednu porážku. Každý hráč měl tedy zajištěn dostatečný počet zápasů. Méně úspěšní minimálně šest utkání, ti nejlepší odehráli utkání deset.

Role favoritů a pozice nasazené jedničky a dvojky obhájili humpolecký František Och (r.2004) a jihlavský Matěj Holub (r.2004). Tito dva hráči se utkali ve finále, kde zvítězil prvně jmenovaný 3:1 na sety. Třetí místo vybojovala 3:2 na sety žďárská Lucie Janáčková (r.2004) nad osmiletým Jakubem Hitzgerem (HB Ostrov Havlíčkův Brod). Za zmínku jistě stojí i vynikající páté místo dalšího talenta z oddílu HB Ostrov Havlíčkův Brod a zároveň nejmladšího účastníka turnaje Matyáše Jinka (r.2007). V soutěži útěchy zvítězil přibyslavský Prokop Kamarád (r.2006), který ve finále přehrál našeho Daniela Ptáčníka (r.2004).

Další náš zástupce Jakub Böhm se umístil na páté příčce v soutěži útěchy. A tak jediným domácím hráčem, který se probojoval do hlavní soutěže, byl druhý nejmladší účastník turnaje Jakub Růžička (r.2007). V prvním kole podlehl 1:3 již zmiňované Janáčkové. V zápasech o 9. – 16. místo nejprve prohrál 1:3 s Tomášem Vincencem (r.2004) z Humpolce, 3:0 přehrál brodského Lukáše Brabce (r.2006) a v posledním utkání prohrál 0:3 s Adamem Hitzgerem (r.2005, HB Ostrov). Tyto výsledky mu nakonec stačily na pěkné 14. místo.

Kromě stříbrné medaile ze soutěže útěchy, kterou vybojoval Daniel Ptáčník, brali naši hráči ještě jedno medailové umístění. Dvojice Daniel Ptáčník – Jakub Růžička se velmi překvapivě probojovala až do semifinále soutěže čtyřher. A nechybělo málo a mohli si zahrát i finále. S nasazeným párem číslo dva Matěj Holub – Michael Blažek (SK Jihlava – Jiskra Havl. Brod) prohráli těsně 2:3 na sety.

Všem hráčům gratulujeme k dosaženým výsledkům a předvedené hře. Zároveň jim přejeme hodně úspěchů do dalších zápasů a turnajů. Děkujeme našim hráčům za vzornou reprezentaci našeho oddílu. Poděkování si samozřejmě zaslouží i všichni trenéři a rodiče, kteří své svěřence doprovázeli a přispěli ke klidnému a pohodovému průběhu sportovního dne ve světelské herně stolního tenisu. Těšíme se na další setkání s nejmladšími talenty tohoto krásného sportu, které se uskuteční 2. 11. 2014 opět ve Světlé nad Sázavou.

úvodní foto: medailisté (zleva: 2. místo - Matěj Holub, 1. místo - František Och, 3. místo - Lucie Janáčková, 4. místo - Jakub Hitzger)
FOTOGALERIE - ZDE

Kompletní výsledky - ZDE

—————

Zpět


Diskusní téma: Turnaj nemladších žáků ve Světlé se vydařil

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.