V krajských soutěžích mužů se nám na úvod nedařilo

06.10.2014 14:55

V sobotu 4. 10. 2014 se naplno rozjely i krajské soutěže mužů. Mezi 48 týmy, které se utkají ve čtyřech výkonnostních třídách, nalezneme i dvě družstva ze Světlé nad Sázavou.

V Divizi, nejvyšší krajské soutěži, zahájilo již svoji šestou sezónu naše „Áčko“. Hráči základní sestavy Ladislav Vosyka, Josef Bříza ml. a Radek Vosyka byli, při neúčasti Vladislava Trýba, doplněni Martinem Karlem st.. A právě neúčast čtvrtého hráče základní sestavy se nakonec ukázala jako rozhodující pro zisk bodů v úvodním utkání proti Spartaku Pelhřimov „B“. Po úvodních prohraných čtyřhrách drželi prapor našeho družstva bratři Vosykové. Láďa ve dvouhrách nenašel přemožitele a Radek prohrál pouze s domácím Rosenkranzem. Bolestí zad velmi limitovaný Josef a nerozehraný Martin, který soutěžní zápas divizní úrovně sehrál naposledy v listopadu loňského roku, jim bohužel nedokázali sekundovat. Josef zvítězil pouze nad Zápotočným a Martin vyšel bodově naprázdno. Utkání tak skončilo smolnou porážkou 8:10.

Odpolední zápas byl naopak pouhou formalitou, kterou museli naši hráči absolvovat. Nastoupili jsme proti pelhřimovskému „Áčku“, v jehož středu nastupují hráči s druholigovými zkušenostmi. Proti sestavě Hovorka, Pavlík, Zajíc a Nacházel jsme šanci neměli a prohráli jsme 0:10. Nejblíže alespoň čestnému bodu byli oba bratři Vosykové. Láďa proti Hovorkovi dokázal v pátém setu stáhnout manko 3:10 a vybojoval si dokonce mečbol. Soupeř však třemi po sobě jdoucími šťastnými míčky, při kterých hrála roli teč síťky, utkání zvrátil opět na svoji stranu. Radek pak bojoval pět setů proti Pavlíkovi a v závěru si dokonce vypracoval mečboly dva. Ale ani on nedokázal utkání ukončit a nakonec se radoval domácí hráč.

V soutěži Krajského přeboru II. třídy startuje, po loňském sestupu z vyšší soutěže, naše družstvo „B“. Úvodní utkání této sezóny zavedlo naše hráče do herny humpolecké Jiskry, kde sehráli utkání s domácím „Béčkem“. Bohužel utkání mělo velmi podobný průběh jako úvodní utkání našeho prvního týmu a naprosto stejný výsledek 8:10 v neprospěch našich hráčů. Nejlepším hráčem Světlé byl Jan Růžička, který zvítězil ve všech utkáních dvouhry a společně s Bohumírem Sedláčkem vybojovali bod i ve čtyřhře. Druhou čtyřhru naše dvojice Tomáš Plecitý – Milan Kruml prohrála těsně 2:3. Ve dvouhrách přidal dva body Tomáš a jeden bod Bohumír. Na čtyřce hrající Milan vyšel, stejně jako Martin v Pelhřimově, bodově naprázdno.

K odpolednímu utkání zajela stejná čtveřice do Kamenice nad Lipou, kde domácí tvoří velmi ambiciózní tým. Po loňském postupu do Krajského přeboru III. třídy zakoupili volnou licenci i pro třídu druhou. Zrealizovali přestup mladého Lubomíra Váni z Humpolce, který v minulé sezóně nastoupil k sedmi utkáním v KP I. a Venduly Tenglové, která nastupuje za pražské EL Niňo v první lize žen. Kamenice bude jistě bojovat o špičku tabulky. Ostatně tuto zkušenost mají po sobotním odpoledním utkání i naši hráči, kteří v Kamenici prohráli 1:10. O čestný bod se postaral Honza, který dokázal přehrát 3:1 na sety Františka Jelínka. Honza se tak v sobotu stal nejúspěšnějším hráčem Světlé, z devíti odehraných utkání odešel od stolu šestkrát jako vítěz.

Bohužel dílčí úspěchy Honzy, Ládi, Radka a ostatních bodujících hráčů nepřinesly kýžený efekt a do Světlé jsme ze sobotních utkání nepřivezly žádné body. Byly to však první zápasy dlouhé sezóny a věříme, že naši hráči kvalitně potrénují, dají se dohromady zdravotně a v dalších kolech budou již slavit.

Výsledky:
TJ Spartak Pelhřimov „B“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „A“  -  10 : 8
TJ Spartak Pelhřimov „A“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „A“  -  10 : 0
TJ Jiskra Humpolec „B“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „B“  -  10 : 8
SKST Kamenice nad Lipou „A“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „B“  -  10 : 1

Úspěšnosti:
Ladislav Vosyka – 4/0,5; Radek Vosyka – 3/1,5; Josef Bříza ml. – 1/3,5; Martin Karel st. – 0/4,5.
Ladislav Vosyka – 0/2,5; Radek Vosyka – 0/2,5; Josef Bříza ml. – 0/2,5; Martin Karel st. – 0/2,5.
Jan Růžička – 4,5/0; Tomáš Plecitý – 2/2,5; Bohumír Sedláček – 1,5/3; Milan Kruml – 0/4,5.
Jan Růžička – 1/2,5; Tomáš Plecitý – 0/2,5; Bohumír Sedláček – 0/2,5; Milan Kruml – 0/2,5.

—————

Zpět


Diskusní téma: V krajských soutěžích mužů se nám na úvod nedařilo

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.