V krajských soutěžích se nám podzim vůbec nepovedl

16.12.2014 22:33

  V sobotu 13. prosince zakončili naši hráči družstev Světlé „A“ a Světlé „B“ domácími zápasy první polovinu krajských soutěží mužů. Průběhem a výsledky zapadly tyto zápasy do celkového vyznění našeho letošního působení v soutěžích Divize Vysočiny, resp. Krajského přeboru II. třídy. Tým „B“ obě utkání prohrál, „Áčko“ utrpělo jednu jasnou porážku a se štěstím vydřelo jedno vítězství 10:8 nad Moravskými Budějovicemi.

Celou podzimní část stíhají oba naše přední týmy až těžko uvěřitelné zdravotní komplikace. Vždyť z dvaadvaceti zápasů, které dohromady oba týmy odehrály, nastoupily v základní sestavě pouze k sedmi utkáním. Vrcholem tohoto trápení bylo dvojutkání na konci listopadu, kdy za „Béčko“ nastoupil ze základní sestavy pouze Tomáš Plecitý, kterého doplnili dva hráči „Céčka“ a dokonce jeden hráč družstva Světlé „D“. V tomto kontextu nejsou pak špatné výsledky, kterými se obě naše družstva prezentují, vůbec překvapivé.

Družstvo Světlé „A“, hrající již šestým rokem nejvyšší krajskou soutěž Divizi Vysočiny, nalezneme na sedmém místě dvanáctičlenné tabulky se ziskem 23 bodů. Na mizérii, která naše družstva provází, jsou jejich čtyři výhry z dosavadních jedenácti odehraných utkání ještě velice slušným počinem. Nejlepšími hráči jsou zatím Ladislav Vosyka s úspěšností 61,11 % (22 výher / 14 proher) a Josef Bříza ml. s úspěšností 55,56 % (10 / 8).

Družstvo Světlé „B“, nastupující v soutěži Krajského přeboru II. třídy, je po odehrané polovině letošního soutěžních ročníku na posledním místě dvanáctičlenné tabulky. Zvítězit dokázali zatím pouze v jednom případě a jednou se se svým soupeřem rozešli smírně. V ostatních zápasech nestačili a od stolů odešli poraženi. Ztráta na místa, která zaručují setrvání v soutěži i pro následující sezónu, se začíná povážlivě zvětšovat. V současné chvíli dosahuje již pěti bodů. Nejlepšími hráči jsou Jan Růžička s úspěšností 75 % (24 vítězství / 8 porážek) a Tomáš Plecitý s úspěšností 38,24 % (13 / 21).

Pevně věříme, že se marodka obou našich družstev přes zimní přestávku vyprázdní a do jarních bojů nastoupíme v plné síle a pokusíme se obě soutěže zachránit i pro další soutěžní ročník. Zejména pro hráče družstva Světlé „B“ to však bude velmi náročný úkol.

úvodní foto (archiv): světelská jednička Ladislav Vosyka

—————

Zpět


Diskusní téma: V krajských soutěžích se nám podzim vůbec nepovedl

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.