V okresních soutěžích jedno vítězství, remíza a porážka

02.11.2014 19:53

Víkendový příděl zápasů, který čekal hráče světelského oddílu stolního tenisu, zahájily trochu netradičně již pátek v podvečer družstva Světlé „D“ a „E“. V neděli pak ukončilo aktuální kolo družstvo Světlé „C“, které zajelo na stoly do Chotěboře.

Jako první se představily naděje světelského stolního tenisu v utkání třetího kola Regionálního přeboru III. třídy, které sehrály v Horním Studenci. Tento znovuzaložení tým se snaží navázat na svoji dlouholetou historii a nakonec se stal pro naše mladé hráče příliš těžkou překážkou. Za domácí nastoupili zkušení Lupoměský, Bajowský a Bičík doplněni začínajícími mladíky Novotným a Burešem. Za Světlou „E“ se představili mladší žáci Martin Karel ml. a Petr Hájek, starší žák Tomáš Tecl a dorostenec Michal Šimon. Po prohraných obou čtyřhrách naši již nedokázali nepříznivý vývoj utkání otočit. Bojovali však statečně. Tomáš prohrál pouze s domácí jedničkou Lupoměským. Martin kromě Lupoměského nestačil ještě na Bajowského. Michal přehrál pouze Bičíka a smolně z několika mečbolů prohrál s Novotným. Petr nezvítězil v žádném zápase. S Bičíkem prohrál nejtěsnějším rozdílem dvou míčků v pátém setě. Proti Novotnému a Bajowskému nebyl horším hráčem, ale chyběla mu pouze větší trpělivost. S přihlédnutím k faktu, že Petr mezi námi trénuje a hraje teprve jeden rok, jsou však jeho výkony vynikající. Všem našim hráčům navíc vadilo možná až neregulérní prostředí studenecké herny. Lesklé parkety na podlaze neumožňovaly našim hráčům kvalitní pohyb, který při své aktivní útočné hře potřebují. Věříme, že v domácím prostředí s tímto soupeřem uspějeme.

Od 18.00 hodin nastoupilo ve světelské herně stolního tenisu v utkání třetího kola Regionálního přeboru II. třídy družstvo Světlé „D“ proti Malči „A“. Po čtyřhrách byl stav utkání 1:1. V dalším průběhu dominoval hostující Milan Čapek, který nenašel přemožitele. Naopak naši hráči si bodový přínos pro mužstvo rozdělili rovnoměrně. Pouze Jiří Janáček, který po dvou zápasech vystřídal Jaroslava Růžičku, nezískal ani bod. Zvlášť krutá byla jeho prohra v posledním zápasu celého utkání, kdy ho za stavu 9:8 pro domácí porazil hostující Mejstřík a vybojoval tak pro soupeře cennou remízu.

Jedinou výhru tohoto soutěžního kola regionálních přeborů tak pro Světlou získali hráči družstva „C“, kteří sehráli své utkání v Chotěboři proti tamnímu družstvu „F“. V sestavě Jan Kubíček, Martin Karel st., Filip Karel a Otto Bartoš jsme ve vítězství věřili. Výsledek 16:2 je ale pro chotěbořské hráče snad až příliš krutý. Vždyť všech šest pětisetových zápasů, které utkání přineslo, vyznělo nakonec pro naše barvy. Oba Karlové byli stoprocentní a zajistili našemu družstvu devět bodů. Když i Kubíček s náhradníkem Bartošem po výborných výkonech přidali každý 3,5 bodu, nebylo o vítězi pochyb. Za zmínku jistě stojí zatím stoprocentní úspěšnost desetiletého Filipa, který v osmi zápasech soutěže RP I., ve kterých nastoupil, nenašel přemožitele.

 

Výsledky a úspěšnosti:

TJ Sokol Horní Studenec – TJ SB Světlá nad Sázavou „E“  -  12 : 6
Tomáš Tecl – 3/1,5; Martin Karel ml. – 2/2,5; Michal Šimon – 1/3,5; Petr Hájek – 0/4,5.

TJ SB Světlá nad Sázavou „D“ – TJ Sokol Maleč „A“  -  9 : 9
Dušan Porostovský – 2,5/2; Jakub Doležal – 2,5/2; Otto Bartoš – 2/2; Jaroslav Růžička – 2/0,5; Jiří Janáček – 0/2,5.

TJ CHS Chotěboř „F“ – TJ SB Světlá nad Sázavou „C“ -  2 : 16
Filip Karel – 4,5/0; Martin Karel st. – 4,5/0; Jan Kubíček – 3,5/1; Otto Bartoš – 3,5/1.

úvodní foto: družstvo Světlá "E" (zleva) - Michal Šimon, Petr Hájek, Tomáš Tecl, Martin Karel ml.

—————

Zpět


Diskusní téma: V okresních soutěží jedno vítězství, remíza a porážka

Datum: 14.12.2014

Vložil: women nike free 5.0

Titulek: jtjowutkkcp@gmail.com

—————