V regionálních soutěžích po polovině velmi úspěšně

16.12.2014 22:37

V neděli 14. prosince uzavřel tým Světlé „D“ odloženým venkovním zápasem proti TJ CHS Chotěboř „G“ letošní rok regionálních soutěží mužů. Naši hráči uspěli poměrem 11:7 a symbolicky tak udělali vítěznou tečku za velmi povedenou podzimní částí právě probíhající sezóny. A jak si tedy jednotlivé týmy Světlé v regionálních soutěží vedly?

Družstvo Světlé „C“, nastupující v soutěži Regionálního přeboru I. třídy, drží po polovině sezóny velmi pěkné třetí místo desetičlenné tabulky. Na druhou Chotěboř „E“ ztrácí pouhé dva body a čtvrtá Ledeč nad Sázavou má stejně bodů jako naši hráči. V devíti soutěžních utkáních jsme zvítězili v šesti případech, s Ledčí jsme remizovali a dvě porážky jsme utrpěli od první Jiskry Havlíčkův Brod „C“ a druhé od již zmíněné Chotěboře. Na páté Hasiče z Jitkova „A“ máme náskok velmi slibných osm bodů. Příslušnost v první čtveřici po ukončení základní části soutěže zajistí možnost hrát nadstavbovou část, tzv. „play-off“, které má v letošní sezóně premiéru. V něm se utká první se čtvrtým a druhý se třetím na dva vítězné zápasy o postup do finále, hraného také na dva vítězné zápasy. Družstvo, které zvítězí ve finále, bude mít právo účasti v kvalifikaci o postup do Krajského přeboru III. třídy.  Pevně věříme, že nám účast v play-off neunikne.

Družstvo Světlé „D“, které nastupuje v soutěži Regionálního přeboru II. třídy, stráví vánoční přestávku také na třetím místě průběžné osmičlenné tabulky. Jelikož nedělní utkání bylo již prvním utkáním druhé poloviny soutěžního ročníku, mají naši hráči odehráno osm soutěžních kol. V nich slavili pět vítězství, jednu remízu a dvě porážky. Prozatím nasbírali 24 bodů. Na druhého ztrácí pět bodů a na čtvrtého mají náskok šest bodů. Před pátým mají náskok devět bodů, a tak to s jejich účastí v play-off, které hrají první čtyři týmy po základní části, vypadá také velmi dobře.

Naše poslední družstvo, Světlá „E“, nastupuje v soutěži Regionálního přeboru III. třídy. V sestavě se většinou objevují hráči naší začínající generace. Po osmi odehraných kolech soutěže je nalezneme na druhém místě osmičlenné tabulky. V osmi utkáních šestkrát zvítězili a dvakrát odešli poraženi. Na první Přibyslav „B“ ztrácí čtyři body a před třetím Horním Studencem mají náskok pět bodů. Na páté místo mají náskok osm bodů. V této soutěži to s naší účastí v play-off vypadá také velmi slibně.

Nejúspěšnějšími hráči v individuálních statistikách jsou v soutěži RP III. Tomáš Tecl s celkovou úspěšností 87,5 % (28 vyhraných zápasů / 4 prohrané zápasy) a Martin Karel ml. s úspěšností 78,13 % (25 / 7).

V soutěži RP II. pak nejvýše nalezneme Ottu Bartoše s úspěšností 64 % (16 / 9) a Jakuba Doležala s úspěšností 57,69 % (15 / 11).

V nejvyšší třídě regionálních přeborů pak světelským statistikám vévodí Filip Karel s úspěšností 78,95 % (15 / 4) těsně následovaný svým otcem Martinem Karlem st. – 76,47 % (26 / 8).

Všem našim hráčům přejeme krásné a klidné svátky vánoční a do nového roku hodně zdraví a úspěchů nejen ve sportovních kláních nad zelenými stoly.

úvodní foto (archiv): družstvo Světlá "E"

—————

Zpět


Diskusní téma: V regionálních soutěžích po polovině velmi úspěšně

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.