V regionálních soutěžích se mladým nedařilo

11.11.2014 23:33

 V pátek 7. 11. 2014 v podvečer zahájili další kolo regionálních soutěží naši žáci nastupující za družstvo Světlé „E“ utkáním čtvrtého kola soutěže RP III. třídy. Na domácích stolech přivítali družstvo TJ Sokol Přibyslav „B“. Soupeř, vědom si kvalit našich mladých hráčů, přijel ve velmi silné sestavě a tak jsme již od začátku tušili, že vybojovat v tomto utkání nějaké body, bude velmi těžkým úkolem.

Tomáš Tecl a Martin Karel ml. získali na úvod vítězství ve čtyřhře. Poté porazili i oba méně zkušené soupeře Thomayera a Höfera. Tomáš navíc dokázal přehrát poměrem 3:1 na sety i kapitána hostů Martina Kamaráda. To však bylo z naší strany bohužel vše. Petr Hájek i Tomáš Dvořák bojovali a předvedli velmi dobrou hru. Na zkušenější hráče si ale ještě nepřišli. Utkání tak skončilo porážkou domácích 6:12.

V neděli v 8.00 hodin přivítali v dalším domácím zápase hráči Světlé „D“ dosud poslední tým soutěže RP II. třídy, družstvo Hasiči Jitkov „C“. Utkání bylo překvapivě velmi vyrovnané a o vítězství domácího týmu rozhodl až ve svém posledním zápase kapitán Dušan Porostovský. V pěti setech porazil hostujícího Stanislava Kubáta a zajistil, že čtyři body za vítězství zůstanou ve Světlé. Nejlepším hráčem domácího výběru byl Stanislav Spilka, který k vítězství přispěl 3,5 body.

Od devíti hodin začalo také ve světelské herně na stolech tři a čtyři utkání pátého kola soutěže RP I. třídy mezi Světlou „C“ a Hasiči Jitkov „A“. Naši hráči nastoupili v základní sestavě a dokráčeli k celkem pohodlnému vítězství. Tři ztracené body měli na „svědomí“ všichni. Filip Karel se svým otcem ztratili jeden bod ve čtyřhře. Josef Petr a Jan Kubíček prohráli shodně s Jiřím Janáčkem, který tak byl jediným bodujícím hostujícím hráčem.

 

Výsledky a úspěšnosti:

TJ SB Světlá nad Sázavou „C“ – Hasiči Jitkov „A“  -  15 : 3
Filip Karel – 4/0,5; Martin Karel st. – 4/0,5; Jan Kubíček – 3,5/1; Josef Petr – 3,5/1.

TJ SB Světlá nad Sázavou „D“ – Hasiči Jitkov „C“  -  10 : 8
Stanislav Spilka – 3,5/1; Jakub Doležal – 3/1,5; Dušan Porostovský – 2/2,5; Jaroslav Růžička – 1,5/3.

TJ SB Světlá nad Sázavou „E“ – TJ Sokol Přibyslav „B“  -  6 : 12
Tomáš Tecl – 3,5/1; Martin Karel ml. – 2,5/2; Tomáš Dvořák – 0/4,5; Petr Hájek – 0/4,5.

—————

Zpět


Diskusní téma: V regionálních soutěžích se mladým nedařilo

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.